Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Szok! "Bitwa pod Wiedniem" wciąż najlepsza

Polski Box Office: Szok! "Bitwa pod Wiedniem" wciąż najlepszaŹródło: Monolith Films
d2s9uq6
d2s9uq6

Szok! Po drugim tygodniu od premiery „Bitwa pod Wiedniem” nie schodzi ze szczytu polskiego box office’u.

Polsko-włoska superprodukcja w reżyserii Renzo Martinelliego po swoich pierwszych pokazał został bezlitośnie skrytykowany przez dziennikarzy. Widzowie najwyraźniej mają inne zdanie i z przyjemnością zakupują bilety na to nietuzinkowe batalistyczno-filmowe przedsięwzięcie.

W miniony weekend do kin na opowieść o polskim zwycięstwie, które zmieniło losy wybrało się 49 333 Polaków, co łącznie daje wynik 233 506 sprzedanych biletów od premiery.

„Obława”, obraz zakwalifikowany przez selekcjonerów MFF w Montrealu do grona 16 najlepszych produkcji świata, zadebiutował na drugim miejscu krajowego box office’u (licząc wg wpływów). W trzy dni od premiery laureata Srebrnych Lwów festiwalu w Gdyni obejrzało 40 335 widzów. To wynik lepszy (licząc wpływy i frekwencję) od wchodzącego tego samego dnia na polskie ekrany hollywoodzkiego horroru „Paranormal Activity 4”, który debiutując równolegle w USA zmiażdżył konkurencję, plasując się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office'u.

Podium naszego zestawieni zamyka wspomniany już horror – „Paranormal Activity 4”. Na czwartą odsłonę mrożącego krew w żyłach hitu wybrało się 39 627 Polaków.

d2s9uq6

Na miejsce czwartym z drugiego spadła "Uprowadzona 2". Akcja filmu rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach, o których opowiadała część pierwsza. Rodzina Bryana Millsa (Liam Neeson) zapomniała już o przeżyciach jakie spowodowane były niefortunnymi wakacjami ich córki w Paryżu. Niespodziewanie jednak pojawia się ojciec jednego z zabitych porywaczy, który poprzysięga zemstę...
W miniony weekend do kin na kontynuację wielkiego kinowego przeboju sprzed czterech lat wybrało się 37 945 widzów, co łącznie daje liczbę 287 040 sprzedanych biletów.

Po tygodniach niezmiennej pozycji lidera polskiego box office'u, najnowszy film Leszka Dawida "Jesteś Bogiem" spada na miejsce piąte polskiego box office’u. Po pięciu tygodniach od premiery film obejrzało łącznie 1 366 293 Polaków, z czego 28 112 w miniony weekend.

W miniony weekend do kin (na TOP 10 filmów) wybrało się 264 913 polskich widzów.

d2s9uq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s9uq6