Trwa ładowanie...
roman polański
13-07-2010 11:31

Polskie MSZ zadowolone w sprawie Polańskiego

Polskie MSZ zadowolone w sprawie PolańskiegoŹródło: AFP
dzbs9o1
dzbs9o1

MSZ z wielkim zadowoleniem przyjęło decyzję Szwajcarii o zwolnieniu polskiego reżysera *Romana Polańskiego z aresztu domowego - powiedziała dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Grażyna Bernatowicz. Marszałek sejmu Grzegorz Schetyna powiedział: Dosyć długo czekała opinia publiczna i sam Roman Polański na tę decyzję. Trzeba ją po prostu uznać.*

- Znalezione zostało rozwiązanie trudne z punktu widzenia prawnego jak i trudne z punktu widzenia osobistej sytuacji pana Romana Polańskiego - podkreślała Bernatowicz na konferencji prasowej. W komunikacie MSZ zaznaczyło, że rozwiązanie to uwzględnia skomplikowane uwarunkowania prawne tej sprawy oraz sytuację życiową Romana Polańskiego.

Bernatowicz poinformowała, że szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski podziękował w poniedziałek szefowej szwajcarskiego MSZ Micheline Calmy-Rey za decyzję władz Szwajcarii w sprawie Polańskiego.

Wiceminister dodała, że polskie służby konsularne od samego początku były w kontakcie z reżyserem, który ma polskie i francuskie obywatelstwo. - Cały czas panu Romanowi Polańskiemu poprzez nasze służby konsularne staraliśmy się pomóc - zaznaczyła.

dzbs9o1

Szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości zdecydowało w poniedziałek, że kraj ten nie wyda Polańskiego Stanom Zjednoczonym. Powodem decyzji o odmowie wydania USA Romana Polańskiego było to, że "nie można wykluczyć z całkowitą pewnością błędu we wniosku ekstradycyjnym USA" - oświadczyło w poniedziałek szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości. Uchylono również ograniczenie wolności stosowane wobec Polańskiego.

Ekstradycji Polańskiego domagały się władze USA, które oskarżają reżysera o seks z nieletnią w 1977 roku.

Szwajcarska minister sprawiedliwości Eveline Widmer-Schlumpf poinformowała, że Stany Zjednoczone nie mogą składać apelacji od poniedziałkowej decyzji szwajcarskich władz.

Zobacz także:

dzbs9o1

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

dzbs9o1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzbs9o1