''Porwanie Michela Houellebecqa'': Zobacz polski plakat i zwiastun filmu

Przedstawiamy polski plakat i zwiastun filmu *"Porwanie Michela Houellebecqa” w reżyserii Guillame’a Nicloux, w którym tytułową postać gra... sam Houellebecq.*

''Porwanie Michela Houellebecqa'': Zobacz polski plakat i zwiastun filmu
Źródło zdjęć: © mat. dystrybutora

Pisarz nie szczędzi nam swoich kontrowersyjnych poglądów, w tym na temat Polski i Polaków. Zaprezentowany na tegorocznym festiwalu w Berlinie film okazał się jedną z najczęściej dyskutowanych sensacji imprezy. Film w polskich kinach od 26 września 2014 roku.

(fot. kadr filmu "Porwanie Michela Houellebecqa")

We wrześniu 2011 roku, w środku trasy promocyjnej swojej nowej książki „Mapa i terytorium”, jeden z najgłośniejszych współczesnych pisarzy zniknął. Błyskawicznie pojawiły się plotki, że Michel Houellebecq, bo o nim mowa, został porwany przez Al Qaedę, którą mógł rozzłościć swoimi powieściami albo przez UFO. Niektórzy poważnie się zmartwili, inni przyjęli te wiadomości z nieukrywaną radością. Film Porwanie Michela Houellebecqa” pokazuje natomiast, jak było naprawdę.

ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN FILMU:

Pewnego dnia trzech postawnych mężczyzn uwolniło pisarza od codziennego stresu, konieczności przebywania wśród łowców autografów, uciążliwego remontu mieszkania i zawiozło go do położonego na uboczu cywilizacji domku. W tej idylli pełnej umięśnionych osobników, starych samochodów i polskiej kiełbasy Houellebecq może spokojnie, pod warunkiem, że jest wino i papierosy, czekać, aż ktoś zapłaci za niego okup. Tylko kto ma to zrobić?

(fot. AFP)

Michel Houellebecq jest autorem esejów (m.in. o twórczości bliskiego mu H.P. Lovecrafta), wierszy, a przede wszystkim powieści. Pierwsza z nich, "Extension du domaine de la lutte" ("Poszerzenie pola walki", 1994), przyniosła autorowi rozgłos. Druga, "Cząstki elementarne" (1998), wywołała intelektualny skandal, dzieląc krytyków francuskich na dwa skrajne obozy. Pisarz zasłynął radykalną krytyką współczesnej cywilizacji. **Michel Houellebecq jest też autorem piosenek, wykonuje własne teksty do muzyki Bernarda Burgalata, łączącej konwencje rockowe z tradycją piosenki francuskiej.

POLSKI PLAKAT DO FILMU:

Film w polskich kinach od 26 września 2014 roku.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)