Trwa ładowanie...
ddyts7r

Powstaje film na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk. Reżyseruje Kasia Adamik

Katarzyna Adamik wyreżyseruje film "Zima pod znakiem wrony" na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk "Profesor Andrews w Warszawie". Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał dofinansowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
ddyts7r

Opowiadanie Olgi Tokarczuk to historia profesora psychiatrii z Anglii, który przybywa do Polski 12 grudnia 1981 roku. Dzień później budzi się w kraju, w którym panuje stan wojenny. Na ulicach pojawiły się czołgi, a jego świat wywrócił się do góry nogami.

Opowiadanie "Profesor Andrews w Warszawie"zostało po raz pierwszy opublikowane w "Tygodniku Powszechnym" w 1998 r.

Film "Zima pod znakiem wrony" na podstawie tej publikacji wyreżyseruje Kasia Adamik. Za produkcję będzie odpowiadała Olga Chadaj. Adamik i Tokarczuk spotkają się na planie po raz kolejny.

ddyts7r

ZOBACZ: Olga Tokarczuk z nagrodą ZAiKS-u. "Za chwilę moja profesja stanie się niepotrzebna"

Wcześniej miały okazję pracować razem na planie "Pokotu", przy którym reżyserka współpracowała z Agnieszką Holland. Scenarzystką będzie Sandra Buchta. Warto przypomnieć, że Buchta i Adamik za scenariusz do filmu "Zima pod znakiem wrony" dostały w 2018 r., podczas festiwalu filmowego w Cannes, Nagrodę Specjalną ScripTeast 2018.

Obsada nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że produkcja toczy rozmowy m.in. z Jasonem Isaacsem, znanym z roli Lucjusza Malfoya w filmach z serii "Harry Potter".

Przeczytaj: Rafał Trzaskowski spotkał się z Olgą Tokarczuk. Nie krył zachwytu po rozmowie z noblistką

"Zima pod znakiem wrony" będzie kolejną ekranizacją twórczości Olgi Tokarczuk. Najgłośniejszą był "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddyts7r

Podziel się opinią

Share
ddyts7r
ddyts7r