Trwa ładowanie...
oliver!
24-07-2015 22:04

Powstanie nowa wersja musicalu ''Oliver!''

Share
Powstanie nowa wersja musicalu ''Oliver!''Źródło: Columbia Pictures Industries
d2mi22t

Toby Haynes, który dał się poznać telewizyjnej publiczności dzięki serialowi "Jonathan Strange and Mr Norrell's", zajmie się reżyserią nowej wersji musicalu "Oliver!".

Po raz pierwszy "Oliver!"- z muzyką i słowami Lionela Barta na podstawie "Olivera Twista" Charlesa Dickensa - wystawiony został na londyńskim West Endzie w czerwcu 1960 roku. Od tamtej pory spektakl doczekał się nowych wersji zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w USA. Przedstawiany był też w Australii, a nawet w Polsce - w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (w 2009 roku).

W roku 1968 powstała głośna adaptacja filmowa - za którą odpowiadał Carol Reed. W głównych rolach wystąpili Ron Moody, Jack Wild, Shani Wallis, Oliver Reed, Mark Lester, Harry Secombe i Leonard Rossiter. Produkcja zdobyła sześć Oscarów, w tym statuetkę honorową i dla najlepszego filmu.

O nowej wersji filmowej w Hollywood mówi się już od 2013 roku. Wtedy pojawiły się informacje, że obraz ma zrealizować producent Cameron Mackintosh. Reżyserią miał zająć się Stephen Daldry.

d2mi22t

Nazwisko reżysera się zmieniło, ale Mackintosh nadal jest zaangażowany w projekt, do którego w międzyczasie namówił studio Sony Pictures.

Haynes od kilku lat z powodzeniem pracuje dla brytyjskiej telewizji. Poza serialem "Jonathan Strange and Mr Norrell's" ma też w swoim twórczym dorobku finał drugiego sezonu "Sherlocka", finał piątej serii "Doktora Who", świąteczny odcinek specjalny "Doktora Who" - "A Christmas Carol" z udziałem Michaela Gambona, odcinek pilotażowy "Muszkieterów" ("The Musketeers") i wiele innych.

Zdjęcia do nowego "Olivera!" powinny wystartować na początku 2016. Premiera wstępnie planowana jest na koniec tegoż właśnie roku. Ekipa będzie miała pracować w Londynie i okolicach. Właśnie ruszają castingi.

d2mi22t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mi22t