Trwa ładowanie...
szogun
30-05-2014 15:22

Premierowe odcinki seriali "Więzienie Oz" i "Szogun" już w czerwcu

Share
Premierowe odcinki seriali "Więzienie Oz" i "Szogun" już w czerwcuŹródło: CBS
dk7niqu

Czerwiec na CBS Europa to nie tylko premiery światowej klasy filmów, ale także dwóch znakomitych seriali. Pierwszy z nich, "Więzienie Oz", nadawany będzie od 1 czerwca, w niedziele o godzinie 21:00 i 22:05 (dwa odcinki). Na podwójną dawkę drugiego serialu, słynnego "Szoguna", zapraszamy od 18 do 25 czerwca w dni powszednie (oprócz piątku) o godzinie 19:00 i 20:00.

Miejscem akcji serialu „Więzienie Oz” jest Oswald State Correctional Facility, więzienie stanowe o zaostrzonym rygorze. To tu odsiadują swoje wyroki najgroźniejsi przestępcy, w tym także ci skazani na karę śmierci. Istnieje tu eksperymentalny oddział Em City, którym kieruje charyzmatyczny Tim McManus. Wierzy on w możliwość edukacji i resocjalizacji. Misja McManusa okazuje się jednak niełatwa w realizacji. W kolejnych odcinkach poznajemy "pensjonariuszy" więzienia oraz pracowników placówki: Tobiasa Beechera, Verna Schillingera, Augustusa Hilla czy naczelnika Wardena Leo Glynna. Życie w więzieniu okazuje się próbą, którą nie każdy potrafi wytrzymać. Jedni popadają w rezygnację, inni starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Specyfika miejsca wpływa nie tylko na więźniów, ale także na pracowników i ich życie. Popularność serialu to wypadkowa intrygującej fabuły, ciekawych bohaterów, a także zaskakujących zwrotów akcji. Akcja serialu „Szogun” (z Richardem Chamberlainem w roli głównej) rozgrywa się na początku
XVII wieku. Brytyjski okręt rozbija się u wybrzeży Japonii. Rozbitków – w tym nawigatora Johna Blackthorne’a – ratują portugalscy misjonarze. Dzięki nim Blackthorne trafia na dwór potężnego pana Toranagi, który właśnie walczy z innymi samurajami o podobnym statusie o tron szoguna. Podczas gdy kapitan próbuje odbudować swój statek i wrócić do domu, zarówno niechętni mu (jako protestantowi) jezuici, jak i pan Toranaga usiłują wykorzystać go do własnych celów. Uwikłany w ich rozgrywki Blackthorne wplątuje się dodatkowo w romans z piękną i zamężną tłumaczką Mariko. Imponujący rozmachem realizacyjnym, starannością w przygotowaniu scenografii i kostiumów, „Szogun” do dziś pozostaje jedynym amerykańskim serialem kręconym w oryginalnych lokalizacjach w Japonii.

W czerwcu CBS Europa zaprasza na seriale „Więzienie Oz” (od 1 czerwca w niedziele o godzinie 21:00 i 22:05) oraz „Shogun” (dwa odcinki w dni powszednie od 18 do 25 czerwca o godzinie 19:00 i 20:00, oprócz piątku).

dk7niqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk7niqu
dk7niqu