Program TV na niedzielę: "Nice Guys. Równi goście", "Jak wytresować smoka", "Sara", "Ciacho" [20‑08-2017]
Dziś w TV komedia kryminalna "Nice Guys. Równi goście", która zdobyła uznanie na festiwalu w Cannes. Ponadto skandalizująca "Sara" Macieja Ślesickiego, animacja "Jak wytresować smoka" oraz genialne polskie komedie: "Kogel-Mogel" i "Nic śmiesznego". A także "Ciacho" – wielki przebój Patryka Vegi, który został zmiażdżony przez krytykę, ale stał się polskim numerem jeden w kinach w 2010 roku. Na antenie telewizji WP pojawi się kolejny odcinek kryminalnego serialu "Most nad Sundem". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 20 sierpnia.
"Ciacho"
Dziś w TV prawdziwy hit 2010 roku, który w ciągu miesiąca od premiery zarobił ponad 15,5 mln złotych ze sprzedaży biletów. Ostra krytyka scenariusza i rynsztokowych żartów w niczym nie przeszkodziła widzom, którzy szturmowali sale kinowe. W komedii "Ciacho" główną rolę gra Marta Żmuda Trzebiatowska, a partnerują jej Paweł Małaszyński, Tomasz Karolak i Marcin Bosak. W jednej z ról wystąpił także były kandydat na prezydenta Białegostoku Krzysztof Kononowicz. Film wyreżyserował Patryk Vega, twórca serialu "Pitbull", na podstawie własnego scenariusza napisanego wspólnie z Dominikiem Matwiejczykiem.
"Sara"
Film Macieja Ślesickiego wywołał niemały skandal obyczajowy. "Sara” opowiada o romansie młodziutkiej córki gangstera i jej o wiele starszego ochroniarza, w którego wcielił się Bogusław Linda. Złośliwi krytycy wytykali reżyserowi, że chcąc uratować film, który ich zdaniem miał bardzo wątły scenariusz, obsadził w tytułowej roli siedemnastoletnią Agnieszkę Włodarczyk. Udało się – każdy chciał zobaczyć "momenty" z udziałem nieletniej. W sobotę 25 lutego możemy się przekonać, czy film broni się po latach, czy jego jedyną zaletą jest scena erotyczna, którą żyła cała Polska. W pozostały rolach zobaczymy m.in. Marka Perepeczkę i Cezarego Pazurę.
Obejrzyj zwiastun filmu "Nice guys. Równi goście":
"Nice guys. Równi goście"
Świetne kino kryminalno-komediowe z Ryanem Goslingiem i Russelle Crowe'em w rolach głównych. Jak pisał nasz recenzent: "Nice Guys. Równi goście" błyskotliwie łączą hollywoodzki rozmach, inteligentny humor z fantastycznie wygranym efektem vintage, związanym z tym, że akcja rozgrywa się w latach 70. Black bierze w nawias konwencję filmów policyjnych, a główna intryga - poszukiwanie zaginionej dziewczyny być może związanej ze śmiercią aktorki porno - jest tylko pretekstem dla spektakularnych gagów ocierających się o granicę dobrego smaku.
"Jak wytresować smoka"
Świetna animacja dla całej rodziny. Film przedstawiało historię Czkawki, młodego Wikinga, który w ramach plemiennej inicjacji musi schwytać i wytresować smoka. Szybko okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie, a złapany przez niego, mityczny stwór jest czymś więcej niż zionącą ogniem bestią. "Jak wytresować smoka" doczekało się sequela, a w 2019 roku do kin ma trafić trzecia, pełnometrażowa odsłona.
"Kogel-Mogel"
Film Romana Załuskiego zalicza się do klasyków polskiej komedii romantycznej. Niewymuszony humor, ciekawy scenariusz oraz świetna gra aktorska sprawiły, że "Kogel-mogel" ogląda się z przyjemnością nawet dziś. Obraz przedstawia historię Kasi Solskiej, która ma zostać wydana za mąż a bogatego sąsiada. Dziewczyna w tajemnicy przed rodzicami złożyła podanie o przyjęcie na studia. Gdy bohaterka dowiaduje się, że dostała się na uczelnię, ucieka z rodzinnej wsi do Warszawy... W rolach głównych Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn i Dariusz Siatkowski.
"Nic śmiesznego"
Żaden ranking najlepszych polskich komedii nie może się obyć bez "Nic śmiesznego" Marka Koterskiego. - Filmowiec śmieje się z wszystkiego i wszystkich – pisał jeden z krytyków. Gdy dwadzieścia lat temu "Nic śmiesznego" trafiło do kin, przeszło praktycznie bez echa. Głównie z powodu słabej dystrybucji i braku jakiejkolwiek reklamy. Drugie życie dostał dzięki kasetom VHS. Dziś uchodzi za jedną z bardziej lubianych polskich komedii, m.in. za sprawą gwiazdorskiej obsady, rozbieranych scen i cytatów, które weszły do języka codziennego.
Obejrzyj zwiastun serialu "Most nad Sundem":
"Most nad Sundem"
Na samym środku granicznego mostu między Danią a Szwecją policja odnajduje zwłoki przecięte na pół. Dwójka detektywów - Saga Noren z Malmo i Martin Rohde z Kopenhagi - muszą połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego morderstwa. "Most nad Sundem" to światowy hit, który jest emitowany w ponad 100 krajach. Na jego podstawie został nakręcony amerykański remake "The Bridge".
"Przebudzenie"
Genialna, choć nieco już zapomniana opowieść oparta na faktach ze świetną rolą Robina Williamsa. Neurolog Malcolm Sayer (Robin Williams) trafia na szpitalny odział, na którym przebywają pacjenci pogrążeni od lat w katatonii. Chorzy cieszą się niezłym zdrowiem fizycznym, ale nie mają kontaktu ze światem. Przed doktorem nikt nie dociekał przyczyn ich stanu. Tymczasem Malcolm podejrzewa, że powodem mogło być zapalenie mózgu. Lekarz chce wypróbować eksperymentalną terapię. Wyniki są olśniewające - pogrążony od 30 lat w katatonii Leonard Lowe (Robert de Niro) odzyskuje świadomość...
"Jack Reacher: Jednym strzałem"
Tom Cruise w pierwszej ekranizacji popularnego cyklu autorstwa Lee Childa. Tytułowy bohater, były żandarm wojskowy, zostaje wplątany w sprawę zabójstwa pięciu osób. Snajper, który za tym stoi, zostaje pobity do nieprzytomności i nie może przekazać Reacherowi cennych informacji. Wojskowy postanawia samodzielnie rozwiązać zagadkę. "Jack Reacher: Jednym strzałem" to widowiskowe, a miejscami autentycznie zabawne kino ze świetną rolą Toma Cruise'a, który w tego typu filmach czuje się jak ryba w wodzie.
Obejrzyj zwiastun filmu "Everest":
"Everest"
"Everest" z Jake'em Gyllenhaalem i Jasonem Clarkiem w rolach głównych to trzymająca w napięciu mieszanka thrillera i katastroficznego filmu akcji. Oparta na faktach historia o grupie himalaistów, którzy w maju 1996 roku wspinali się na Mount Everest, zachwyca widokiem krajobrazów i szokuje zwrotami akcji. Film do obejrzenia wyłącznie pod kocem i z kubkiem czegoś ciepłego (lub rozgrzewającego) do picia.