Program TV na niedzielę: „The Ring”, „Niewinne”, „Sala samobójców” [19‑03-2017]
W niedzielny wieczór obejrzymy w telewizji hollywoodzką wersję japońskiego horroru "The Ring", kontrowersyjny obraz o polskich zakonnicach "Niewinne" i "Salę samobójców". Na kanale Telewizji WP zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serialu "Rodzina KRUPP – wojna i pokój"
„Sala samobójców”
Szokujący, kontrowersyjny i obsypany nagrodami (m.in. dwa Orły i osiem Złotych Lwów) film w reżyserii Jana Komasy z młodym Jakubem Gierszałem w roli głównej. „Sala samobójców” to historia Dominika, nastolatka z dobrego domu, który pewnego dnia poznaje w sieci tajemniczą dziewczynę. Niebezpieczna i przebiegła nowa znajoma wprowadza go w wirtualnym świeci do tytułowej „Sali samobójców”, z której nie ma ucieczki.
„The Ring”
Hollywoodzka wersja kultowego horroru z Japonii. Dziennikarka Rachel Keller (Naomi Watts)
coraz częściej słyszy o miejskiej legendzie powtarzanej przez nastolatków, która mówi o tajemniczej kasecie wideo. Kto ją obejrzy, umrze po siedmiu dniach, odebrawszy wcześniej telefoniczną zapowiedź. Rachel zazwyczaj ignoruje podobne historie, ale tym razem traktuje całą sprawę poważnie, gdyż w gronie nastolatków narażonych na rzekome działanie taśmy znajduje się jej siostrzenica. Pewnego dnia kaseta trafia w ręce Rachel, która postanawia ją obejrzeć...
„Niewinne”
“Niewinne” opowiadają o wstrząsającym temacie - gwałtach na polskich zakonnicach dokonanych przez żołnierzy Armii Czerwonej - bez żerowania na emocjach widza. Siłą tego dramatu jest obserwacja, poparta wnikliwą dokumentacją historyczną. Francuska reżyserka Anne Fontaine skupiła się na aktorkach, które są największym atutem filmu. Agata Buzek i Agata Kulesza stworzyły mocny, wyrazisty duet aktorski, który zasługuje na każdą nagrodę.
„Rodzina KRUPP – wojna i pokój”
19 marca na kanale Telewizji WP zadebiutuje miniserial „Rodzina KRUPP – wojna i pokój”. To historia tytułowej dynastii skoncentrowana na postaci Alfreda Kruppa, który jako 14-letni chłopiec musiał przejąć zarządzanie rodzinnym biznesem. Firma zbudowana na stali, broni i krwi była potęgą w Europie.
„Baby są jakieś inne”
Komediodramat Marka Koterskiego ("Dzień świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami") to kolejny powrót scenarzysty i reżysera do tematu relacji damsko-męskich. Koterski w charakterystyczny dla siebie sposób rozprawia się w „Babach...” ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn z pomocą takich aktorów jak Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Małgorzata Bogdańska i Michał Koterski.
„Kinsey”
Alfred Kinseya (Liam Neeson) w 1948 roku opublikował książkę „Sexual Behaviour in the Human Male”, zmieniając tym samym amerykańską kulturę. Amerykański naukowiec przeprowadził wywiady z tysiącami ludzi na temat najbardziej intymnych aspektów ich życia, co pozwoliło uwolnić społeczeństwo od wstydu. Praca Kinseya wywołała jedną z najbardziej gorących publicznych dyskusji ubiegłego wieku, a jej echa daje się słyszeć nawet dziś.
„Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”
Kultowa komedia Stanisława Barei z 1978 roku, do której scenariusz powstał we współpracy ze Stanisławem Tymem. To właśnie w tym filmie padły niezapomniane kwestie: „Za młoda jest, żeby się puszczać. Kobiety to się zaczynają puszczać po sześćdziesiątce, kiedy jest już za późno” czy „Od tego jest ścierka, żeby była brudna”. Mimo upływu lat występy Krzysztofa Kowalewskiego, Stanisława Tyma czy Bronisława Pawlika śmieszą do rozpuku.
„Poradnik pozytywnego myślenia”
Komediodramat z Bradleyem Cooperem na pierwszym planie, nagrodzony Ocarem za drugoplanową rolę Lawrence. Pat (Bradley Cooper), opuściwszy po kilku latach szpital psychiatryczny, wraca do rodzinnego domu, by uporać się z demonami przeszłości i na nowo nauczyć się żyć w społeczeństwie. Jest przekonany o „chwilowej” rozłące z ukochaną żoną i żyje myślą, że już wkrótce znów się zejdą. Dlatego dba o kondycję, codziennie ćwiczy zarówno ciało, jak i charakter – stara się być miły. Do normalności pomagają mu wrócić ukochani rodzice, psychoterapeuta oraz przyjaciele, z ekscentryczną Tiffany (Jennifer Lawrence) na czele. Prawda jest jednak inna niż się Patrickowi wydaje, a każdemu z jego bliskich trudno ją wyjawić.