Trwa ładowanie...
dx2jxew

Program TV na Wielkanoc: "Plac Zbawiciela, "Pokój", "Lśnienie", "Hobbit Bitwa Pięciu Armii" [16-04-2017]

W niedzielę wielkanocną w telewizji obejrzymy doskonały thriller z oscarową rolą Brie Larson zatytułowany "Pokój", jeden z najlepszych horrorów w historii kina, czyli "Lśnienie" Stanleya Kubricka, przejmujący dramat "Plac Zbawiciela" oraz "Hobbita: Bitwę Pięciu Armii". Na kanale Telewizji WP pojawi się kolejny odcinek miniserialu "Rodzina KRUPP – wojna i pokój". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 16 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Wencel jako Teresa Zielińska, matka Bartka, "Plac Zbawiciela" (2006)
Ewa Wencel jako Teresa Zielińska, matka Bartka, "Plac Zbawiciela" (2006) (Materiały prasowe)
dx2jxew

"Plac Zbawiciela"

Jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat, obsypany nagrodami (m.in. siedem Złotych Lwów i Nagród Specjalnych w Gdyni, cztery Orły) idealnie obrazujący ludzkie niepokoje w Polsce z początku XXI wieku. Aktualny do dziś obraz zwykłej rodziny z dwójką dzieci próbującej zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu. "Plac Zbawiciela" to porażająca, napisana przez samo życie historia, po której wielu nie będzie mogło zasnąć. Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze (scenariusz i reżyseria) przedstawiają koszmarną rzeczywistość, której częścią może być każdy z nas. To trzeba zobaczyć.

"Plac Zbawiciela" - Canal+ Seriale HD 02:30

dx2jxew

*"Rodzina KRUPP – wojna i pokój” *

16 kwietnia na kanale Telewizja WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek miniserialu „Rodzina KRUPP – wojna i pokój”. To historia tytułowej dynastii skoncentrowana na postaci Alfreda Kruppa, który jako 14-letni chłopiec musiał przejąć zarządzanie rodzinnym biznesem. Firma zbudowana na stali, broni i krwi była europejską potęgą.

"Rodzina KRUPP – wojna i pokój” - Telewizja WP 20:00

"Pokój"

dx2jxew

Nagrodzony Oscarem za najlepszą rolę pierwszoplanową Brie Larson (i nominowany w trzech innych kategoriach) „Pokój” to niezwykła opowieść o dramacie pewnej kobiety, która zostaje uprowadzona przez psychopatę i umieszczona w tytułowym pokoju. Ofiara przez lata nie opuszcza czterech ścian małego pomieszczenia, często myśli o samobójstwie, ale kiedy na świat przychodzi jej syn Jack, kobieta odnajduje nowy sens życia. W dniu piątych urodzin Jacka zaczynają się pojawiać problemy, gdyż chłopiec nie mający pojęcia o istnieniu świata poza pokojem zaczyna coś podejrzewać.

"Pokój" - Canal+ Film HD 23:30

"Hobbit Bitwa Pięciu Armii"

dx2jxew

Fantastyczne widowisko nie tylko dla fanów prozy J.R.R. Tolkiena. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – "Hobbit: Niezwykła podróż" oraz "Hobbit: Pustkowie Smauga" - nadszedł czas na film domykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona. Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry, której skarbu strzeże potężny Smaug. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor?

"Hobbit Bitwa Pięciu Armii" - TVN Fabuła 21:00

"Lśnienie"

Polecamy jeden z najlepszych horrorów w historii kina. „Lśnienie” Stanleya Kubricka to ekranizacja słynnej książki Stephena Kinga. Pisarz Jack Torrance wraz ze swoją żoną i synem wprowadzają się do ogromnego hotelu Overlook. Literat ma pilnować budynku w czasie zimy. Początkowa sielanka szybko zmienia się w koszmar, gdy okazuje się, że ulokowany na odludziu pensjonat skrywa mroczną tajemnicę. W rolach głównych Jack Nicholson, Shelley Duvall oraz Danny Lloyd.

dx2jxew

"Lśnienie" - TCM 21:00

"16 przecznic"

Bruce Willis w kinie akcji najwyższych lotów. Film opowiada historię Jacka Mosleya - doświadczonego, nowojorskiego gliny, który otrzymuje zadanie przetransportowania świadka z aresztu do gmachu sądu. Mosley spodziewa się rutynowej akcji bez żadnych utrudnień, wszak oba budynki dzieli zaledwie 16 przecznic. Policjant nie wie jednak, że na świadka wydano już wyrok. Mężczyzna ma bowiem zeznawać przeciw innym stróżom prawa, którzy nie mogą dopuścić, by ten dotarł w jednym kawałku przed oblicze sądu.

"16 przecznic" - TVP2 23:15

dx2jxew

"Helikopter w ogniu"

Doskonałe połączenia kina akcji i współczesnego filmu wojennego w reżyserii speca od porywających epicki widowisk. "Helikopter w ogniu" Ridleya Scotta (reżyseria) z udziałem Ewana McGregora, Josha Hartnetta i Erica Bany to oparta na faktach opowieść o grupie elitarnych żołnierzy armii USA wysłanych w ramach sił pokojowych ONZ do Mogadiszu w Somalii w październiku 1993 roku. Amerykanie otrzymują zadanie pojmania dwóch dowódców wrogiej frakcji. Cała akcja ma przebiec szybko i bezproblemowo, jednak dochodzi do rozpętania prawdziwego piekła.

"Helikopter w ogniu" - TV4 20:00

"Pentameron"

dx2jxew

Zjawiskowe dzieło Matteo Garrone'a („Gomorra”) z gwiazdorską obsadą - m.in. Salma Hayek i Vincent Cassel. „Pentameron” to baśniowa opowieść o zaborczej królowej, która gotowa jest poświęcić wszystko, żeby urodzić upragnionego syna. W tym samym czasie szalony król oddaje rękę swojej pięknej córki zdeformowanemu olbrzymowi, zaś dwie siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy. Obie pragną w ten sposób zdobyć wieczną młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z sióstr.

"Pentameron" - HBO2 00:45


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

dx2jxew

Podziel się opinią

Share
dx2jxew
dx2jxew