Trwa ładowanie...

Program TV na wtorek: "Dzień świra", "Skazani na Shawshank", "Magic Mike XXL" [2-05-2017]

Dziś w telewizji "Hakerzy", czyli zapomniany hit lat 90., który uczynił z Angeliny Jolie wschodzącą gwiazdę kina. Oprócz tego jeden z najlepiej ocenianych filmów w historii - "Skazani na Shawshank", widowiskowy "Magic Mike XXL" oraz kolejny odcinek serialu kryminalnego "Most nad Sundem", emitowanego na kanale Telewizji WP. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 2 maja.
Share
"Hakerzy" (1995)
"Hakerzy" (1995)Źródło: Materiały prasowe
d44ue35

"Hakerzy"

Jeden z najsłynniejszych, choć dziś już zapomnianych przebojów lat 90. Sposób, w jaki przedstawiono tam speców od łamania systemu komputerowych może dzisiaj śmieszyć, ale dwie dekady temu, kiedy internet nie był jeszcze powszechnie dostępny, "Hakerzy" działali na wyobraźnię. Poza tym film Iaina Softleya sprawił, że kariera młodziutkiej Angeliny Jolie nabrała niezłego tempa. Aktorka wcieliła się w genialną hakerkę o pseudonimie Acid Burn, posiadaczkę unikatowej, potężnej wersji laptopa, dzięki któremu w trakcie zaledwie nanosekundy przesyła wzdłuż potężnej magistrali całe pakiety gigantycznych informacji.

"Hakerzy" - AMC 20:00

"Dzień świra"

Kultowa i najbardziej niepoprawna polska komedia ostatnich lat. „Dzień świra” to na pozór zwyczajna historia 44-letniego Adasia Miauczyńskiego (fenomenalna rola Marka Kondrata), sfrustrowanego inteligenta, rozwodnika i ojca, uczącego języka polskiego w liceum. Miauczyński to człowiek, który niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, a zabija go codzienna rutyna. Znienawidzona powtarzalność codziennych czynności i kontakt z drugim człowiekiem.

d44ue35

"Dzień świra" - Stopklatka TV 22:00

"Skazani na Shawshank"

2 maja w TV pojawi się także jeden z największych klasyków kina w historii - "Skazani na Shawshank” Franka Darabonta. Słynna adaptacja opowiadania Stephena Kinga ukazuje historię bankiera, który zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo swojej żony. Mężczyzna trafia do rygorystycznego więzienia rządzonego przez bezwzględnych strażników. Główny bohater zaprzyjaźnia się z Redem – czarnoskórym osadzonym, starającym się od wielu lat o uzyskanie przepustki. Mimo początkowych problemów bankier zaczyna zyskiwać sprzymierzeńców wśród innych więźniów. Nikt jednak nie wie, że mężczyzna przez cały czas realizuje swój sprytny plan. W rolach głównych Tim Robbins oraz Morgan Freeman.

d44ue35

"Skazani na Shawshank" - TCM 23:30

"Magic Mike XXL"

W kolejnej odsłonie kinowego hitu powracamy do bohaterów trzy lata po tym, jak Mike zakończył karierę striptizera. Pozostali członkowie Kings of Tampa szukają nowej życiowej drogi. Zanim jednak na zawsze odejdą na taneczną emeryturę, chcą dać pożegnalne show w wielkim stylu. Postanawiają wziąć udział w konwencie w Myrtle Beach. Odwiedzają więc dawnego druha i proszą, by po raz ostatni towarzyszył im na scenie. Zanim jednak dotrą na miejsce, będą musieli zmierzyć się z różnymi przeciwnościami, w tym z niezałatwionymi sprawami z przeszłości.

d44ue35

"Magic Mike XXL" - HBO 22:10

"Most nad Sundem"

Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską stolicą, Kopenhagą, a szwedzkim Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.

"Most nad Sundem" - Telewizja WP 21:00

"8 mm"

Pamiętny thriller Joela Schumachera z Nicolasem Cage'em w roli głównej. Aktor wcielił się w Toma Wellesa, prywatnego detektywa, szczęśliwego męża i świeżo upieczonego ojca. Welles wciąż czeka na przełom w karierze, który przyniesie mu rozgłos i pieniądze, jednak na co dzień przyjmuje rutynowe zlecenia polegające na śledzeniu niewiernych mężów. Do czasu, gdy pewna wdowa po wpływowym milionerze składa mu niezwykłe zlecenie. Kobieta znalazła w sejfie męża amatorski film na taśmie 8 mm, na którym zarejestrowano brutalne morderstwo młodej dziewczyny. Wdowa jest przekonana, że scena została zainscenizowana, a rzekoma ofiara nadal żyje. Welles ma potwierdzić jej przypuszczenia...

d44ue35

"8 mm" - Polsat 23:10

"Czekolada"

"Czekolada” przedstawia losy Vianne Rocher (Juliette Binoche) oraz jej ośmioletniej córki, Anouk. Bohaterki przybywają w roku 1960 do małego francuskiego miasteczka i początkowo zostają miło powitane przez burmistrza Hrabię de Reynauda (Alfred Molina). Vianne postanawia otworzyć sklep z wyrabianymi przez siebie wyrobami czekoladowymi. Niezwykły smak łakoci szybko przypada do gustu mieszkańcom. Gdy okazuje się, że Anouk jest nieślubnym dzieckiem kobiety, burmistrz zaczyna mniej życzliwie spoglądać na Vianne.

"Czekolada" - HBO2 21:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d44ue35

Podziel się opinią

Share
d44ue35
d44ue35