Trwa ładowanie...
morgan
02-09-2016 13:35

Robot stworzył zwiastun filmu "Morgan"

Robot stworzył zwiastun filmu "Morgan"
d28p9mi
d28p9mi

Twórcy opowiadającego o sztucznej inteligencji filmu "Morgan" w reżyserii Ridleya Scotta, obrali ciekawą taktykę promocyjną. Do współpracy zaproszono roboty.

Już wcześniej można było zobaczyć w sieci reakcję dwóch robotów oglądających zwiastun produkcji science fiction (do sprawdzenia tutaj)
. Teraz Ridley Scott i jego ekipa poszli krok dalej, mianowicie zlecili robotowi przygotowanie trailera.

Zajął się tym obdarzony sztuczną inteligencją system IBM Watson. Obejrzawszy setki zwiastunów horrorów i thrillerów, "wymyślił", jak połączyć obrazy i dźwięki, by zainteresować widza i utrzymać go w napięciu. Mając taką wiedzę, maszyna wybrała 10 najlepszych momentów z filmu "Morgan", które zostały następnie zmontowane i zaaranżowane także przez IBM. Niewykluczone, że w przyszłości roboty będą kręcić całe filmy.

d28p9mi

Bohaterką produkcji jest konsultantka (Kate Mara)
, która bada sprawę pewnego przerażającego wypadku. Kobieta chce dowiedzieć się czegoś na temat tajemniczej Morgan (Anya Taylor-Joy). Musi też zdecydować, czy zakończyć program z udziałem humanoidalnego robota obdarzonego sztuczną inteligencją.

W obsadzie znaleźli się także Paul Giamatti, Toby Jones, Rose Leslie, Boyd Holbrook, Michelle Yeoh i Jennifer Jason Leigh.

Scenariusz napisał Seth Owen. Dzieło jest reżyserskim debiutem Luke'a Scotta, syna Ridleya Scotta, twórcy m.in. "Łowcy androidów".

Do naszych kin obraz trafi 9 września.

d28p9mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28p9mi