Trwa ładowanie...
david fincher

Rooney Mara uwodzicielką u Davida Finchera

Share
Rooney Mara uwodzicielką u Davida Finchera
d2frwk6

David Fincher prowadzi wczesne rozmowy w sprawie reżyserii adaptacji książki szpiegowskiej "Red Sparrow" Jasona Matthewsa. Gwiazdą filmu ma być Rooney Mara.

Akcja powieści Matthewsa rozgrywa się we współczesnej Rosji. Główną bohaterką jest oficer Dominika Jegorowa. Przełożeni zmuszają kobietę do tego, by została zawodową uwodzicielką. Pierwszą ofiarą jej wdzięków ma zostać agent CIA, Nathaniel Nash.

d2frwk6

Wcześniej warunki udziału w projekcie negocjował Darren Aronofsky, który jednak zrezygnował z reżyserii w styczniu. Jego miejsca ma zająć David Fincher, który w głównej roli widzi Rooney Marę, gwiazdę jednego z jego poprzednich filmów, "Dziewczyna z tatuażem".

Rozmowy w sprawie adaptacji książki na scenariusz prowadzi Eric Warren Singer ("American Hustle"). Obraz powstanie dla wytwórni 20th Century Fox. Za produkcję odpowiadają Chernin Entertainment oraz Steve Zaillian i Garrett Basch.

Najnowszy film Davida Finchera, "Zaginiona dziewczyna", trafi do kin w październiku.

Rooney Mara wystąpiła w ubiegłym roku w thrillerze "Panaceum" oraz obrazie "Ona". Wkrótce aktorkę będziemy mogli podziwiać w filmie "Carol" Todda Haynesa oraz dramacie "Trash" Stephena Daldry'ego. Mara zagra również w nowej ekranizacji "Piotrusia Pana", której premierę zapowiedziano na lipiec 2015 roku.

d2frwk6

Podziel się opinią

Share
d2frwk6
d2frwk6