Trwa ładowanie...
d4669nk

Rosie O'Donnell

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Filmografia:
d4669nk

Amerykańska aktorka komediowa. W latach 1996-2002 była gospodarzem talk show „The Rosie O'Donnell Show”.

Roseanne Teresa O'Donnell urodziła się 21 marca 1962 roku w Commack na Long Island, w stanie Nowy Jork w USA. Przyszła na świat w rodzinie o irlandzkim pochodzeniu. Była środkowym z piątki dzieci, które matka osierociła, gdy Rosie miała dziesięć lat.

* Po raz pierwszy w telewizji pojawiła się w 1984 roku jako finalistka programu „Star Search”.*Finał przegrała ze Steve’m Mittlemanem. Niedługo potem otrzymała rolę w serialu „Gimme A Break's”. Zagrała pielęgniarkę w gabinecie dentystycznym i pojawiła się w ostatnich jedenastu odcinkach serialu.

Zadebiutowała w kinie w roku 1992 u boku samej Madonny w filmie „Ich własna liga”.Rok później zagrała w komedii sensacyjnej „Nowa zasadzka” obok ówczesnej gwiazdy Emilio Esteveza oraz Dennisa Fariny. Widzieliśmy ją także w małej roli w „Bezsenność w Seattle” (1993). Rok później* pojawiła się w filmie dla młodszej widowni, ekranizacji popularnej kreskówki pt. „Flinstonowie”.*

W 1996 roku została była gospodarzem talk show „The Rosie O'Donnell Show”. Jako gwiazda amerykańskich talk show, słynęła z odwagi poruszania w swych programach najtrudniejszych nawet tematów społecznych. Zaangażowała się w kampanię dotyczącą ograniczenia posiadania broni przez obywateli USA. Skutek był taki, że otrzymała anonim z groźbą porwania jej 4-letniego wówczas synka Parkera. W tej sytuacji nie pozostało jej nic innego do zrobienia, jak zatrudnienie ochroniarza, który eskortował małego Parkera w drodze do i z przedszkola. Paradoksalnie, mężczyzna ten był zawodowym, wysoko kwalifikowanym ochroniarzem i pozwolenie na broń oczywiście posiadał.

Rosie zaczęła grywać w serialach takich jak "Bez Skazy" czy "Potyczki Amy". Zagrała gościnnie między innymi w „The X-Files Movie Special” (1998) czy też w serialu o środowisku homoseksualnym - „Queer as Folk”.

Aktorka jest zdeklarowaną lesbijką, bardzo zaangażowaną w walkę o prawa dla par homoseksualnych. Jej partnerką życiową jest Kelli Carpenterm, z którą w 2004 roku wzięła ślub. W późniejszym czasie Sąd Najwyższy Kalifornii uznał zawarte małżeństwo za nieważne. Rosie O'Donnell razem z partnerką opiekuje się trójką adoptowanych dzieci - Parkerem Jarenem, Chelsea Belle, Christopherem oraz biologiczną córką Kelli - Vivienne Rose.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4669nk
d4669nk
d4669nk