Trwa ładowanie...
d25vf97

Sara Ramirez

Najnowsze informacje
4.5
(44 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Mazatlan, Sinaloa, Meksyk

Filmografia:
d25vf97

Aktorka i piosenkarka pochodzenia meksykańskiego, jedna z najbardziej apetycznych gwiazd serialu „Chirurdzy”. Zdobywczyni prestiżowej nagrody Tony za rolę w broadwayowskim musicalu „Monty Python’s Spamalot”.

Urodziła się 31 sierpnia 1975 roku w Mazatlán w Meksyku. Jej ojciec był oceanografem, matka – piosenkarką i aktorką. Osiem lat później, tuż po rozwodzie rodziców, przeprowadziła się wraz z mamą do San Diego w Stanach Zjednoczonych. Tam dorastała, doskonaląc swoje umiejętności wokalno-aktorskie w liceum o profilu artystycznym. Po maturze wyjechała do Nowego Jorku, by podjąć naukę w prestiżowej Julliard School.

W 1998 roku dała pierwsze występy zarówno na ekranie i scenie. Jej debiutem teatralnym była rola w spektaklu „The Capeman”, a filmowym – epizod w głośnej komedii romantycznej „Masz wiadomość” z Meg Ryan i Tomem Hanksem.

* Chwalona za udany debiut sceniczny, szybko wpadła w wir teatralnych występów – w 1999 roku zachwyciła krytykę dzięki roli w musicalu „The Gershwins’ Fascinating Rhythm”, zgarniając nominację do Outer Circle Critics Award, następnie zagrała w postmodernistycznej sztuce „A Class Act”, a w 2001 roku wzięła udział w inscenizacji głośnego utworu Eve Elsner – „Monologi waginy”.*

Na ekranie pojawiała się jedynie gościnnie w takich serialach, jak „Spin City”, czy „Welcome to New York” (2000).

W 2002 roku wreszcie doczekała się filmowych propozycji, biorąc udział w aż czterech produkcjach filmowych. Zagrała epizod jako policjantka w „Spider-Manie” Sama Raimiego, zatańczyła i zaśpiewała w kobiecym gronie w obsypanej nagrodami, filmowej wersji musicalu „Chicago” Roba Marshalla oraz dała drugoplanowe występy w nieco mniej znanych filmach: „Washington Heights” Alfreda De Villi i „Baseball Wives” Steve’a Buscemi.

W 2004 roku nadeszła przełomowa rola sceniczna w głośnym musicalu „Monty Python’s Spamalot”, powstałym w oparciu o znany film „Monty Python i Święty Graal” z 1975 roku.

Musical pobił rekord broadwayowskiego box-office’u, osiągając prawie 20 milionów dolarów dochodu z przedsprzedaży biletów. Cieszył się powodzeniem nie tylko wśród publiczności, ale i krytyków, a wykreowana przez Ramirez rola Pani Jeziora przyniosła aktorce prestiżową Nagrodę Tony.

* Wkrótce po sukcesie teatralnym nadszedł przełomowy moment w karierze ekranowej, który bezpośrednio związany był z głośnym serialem „Chirurdzy” i rolą pięknej pani doktor Calliope „Callie” Torres.*

Choć w zamierzeniu postać „Callie” nie miała być aż tak rozbudowana, już po sześciu pierwszych odcinkach okazało się, że urok osobisty Ramirez ujął telewidzów tak bardzo, że zmiany w scenariuszu pod kątem granej przez nią bohaterki okazały się niezbędne.

* Rola przyniosła jej pierwsze wyróżnienia w karierze: zespołową Screen Actors Guild Award, dwie nominacje do ALMA Award i nominację do Imagen Award.*

Postać dr Torres zdecydowanie wyróżnia się na tle kobiecego personelu serialowego szpitala, przede wszystkim dzięki okrągłej sylwetce. Mimo wszystko to właśnie Callie, a nie jej szczupłe koleżanki, przez wielu uważana jest za najbardziej zmysłową bohaterkę „Chirurgów”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vf97
d25vf97
d25vf97