Trwa ładowanie...

Scenarzysta "Kamerdynera" zadebiutuje filmem o życiu J.D. Salingera

Share
Scenarzysta "Kamerdynera" zadebiutuje filmem o życiu J.D. Salingera
Źródło: AFP
d2keqbj

Danny Strong, uznany aktor i scenarzysta, stanie za kamerą obrazu opowiadającego o życiu J.D. Salingera, autora "Buszującego w zbożu".

Film "Salinger's War" powstanie na podstawie książki Kennetha Slawenskiego - wydanej w Polsce pod tytułem "J.D. Salinger. Biografia". Danny Strong, zafascynowany postacią Salingera, sam kupił prawa do dzieła Slawenskiego i na jego podstawie napisał scenariusz.

J.D. Salinger wywarł znaczący wpływ na literaturę światową, a do inspiracji jego prozą przyznają się m.in. John Updike, Philip Roth i Haruki Murakami. Jego jedyna opublikowana powieść, "Buszujący w zbożu", stała się biblią buntowników, a obsesyjne unikanie rozgłosu i ukrywanie się przed światem podsycało fascynację nim jako człowiekiem. W biografii pisarza Slawenski przedstawia losy i skomplikowaną osobowość Salingera, splatając je ze szczegółową interpretacją jego utworów. Buduje portret człowieka, który marzył o sukcesie, ale nie znosił jego konsekwencji, gdy ten przekroczył wszelkie wyobrażenia.

d2keqbj

Film wyprodukuje firma Black Label Media. Współproducentami obrazu są Bruce Cohen, Jason Shuman i Danny Strong.

Danny Strong, oprócz scenariusza do "Kamerdynera" Lee Danielsa, ma też na koncie scenariusz do filmu telewizyjnego "Zmiana w grze", za który w 2012 roku otrzymał nagrodę Emmy. Strong jest też autorem fabuły obrazu "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1" (premiera listopad 2014) i "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2" (premiera listopad 2015). W grudniu 2015 roku do kin ma wejść thriller "Zaginiony symbol", do którego Strong również napisał scenariusz.

d2keqbj

Podziel się opinią

Share
d2keqbj
d2keqbj