Trwa ładowanie...
dztlc67

Schoenaerts, Seydoux i Firth w filmie opartym na faktach. Zobacz zwiastun "Kurska"

Do kin wkrótce wejdzie nowy, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film Thomasa Vinterberga. Jest to dramatyczna historia rosyjskiego okrętu, który zatonął na Morzu Barentsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W jednej z głównych ról zobaczymy Colina Firtha
W jednej z głównych ról zobaczymy Colina Firtha (Materiały prasowe)
dztlc67

10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa.

Według docierających informacji katastrofę przeżywa zaledwie 23 z 118 obecnych na pokładzie marynarzy. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Chociaż szanse na ocalenie oraz zasoby tlenu żołnierzy maleją z godziny na godzinę, Rosjanie konsekwentnie odmawiają przyjęcia pomocy z Zachodu. Przez kolejne 9 dni trwa porażający dramat. Biorą w nim udział walczący o życie marynarze Kurska, ich rodziny, a w wśród nich wierząca w ocalenie męża Tanya Averin (Léa Seydoux), sztaby dowódcze najważniejszych mocarstw świata i kapitanowie jednostek, gotowych ruszyć na pomoc Rosjanom – w tym brytyjski komandor David Russell (Colin Firth).

"Jest zbyt ciemno, ale spróbuję pisać po omacku. Chyba nie ma szans, 10-20 procent. Mamy nadzieję, że ktoś to jednak przeczyta. Poniżej jest lista ludzi z załogi innych przedziałów, którzy zgromadzili się w dziewiątym i będą próbowali wyjść. Pozdrowienia dla wszystkich. Nie trzeba rozpaczać. Kolesnikow."
Ostatnia notatka Dmitrija Kolesnikowa, jednego z oficerów okrętu Kursk.

dztlc67

Podziel się opinią

Share

dztlc67

dztlc67