Trwa ładowanie...
niezgodna
12-02-2015 12:56

"Seria Niezgodna: Zbuntowana": 27 milionów książek, 26 lat, miliony dolarów

"Seria Niezgodna: Zbuntowana": 27 milionów książek, 26 lat, miliony dolarówŹródło: East
d3yrhpx
d3yrhpx

Veronica Roth, córka artystki polskiego pochodzenia, najmłodsza z trojga rodzeństwa, urodziła się i wychowała w Chicago. Swoją pierwszą książkę pt. *"Niezgodna", wydała mając zaledwie 20 lat. Trafiła ona na listę młodzieżowych bestsellerów "New York Times" i utrzymała się na niej przez niemal 11 tygodni.*

Trylogia „Niezgodna”, powstała w krótkim czasie, wywracając jednocześnie świat autorki do góry nogami. Pisarka mówi, że pomysły do kolejnych etapów rozwoju fabuły czerpała między innymi z dodatkowych zajęć psychologii (studiowała na Northwestern University). Choć, jak sama przyznaje, największą część przygód Tris i Tobiasa wymyśliła podczas ćwiczeń na bieżni – mogła wtedy maksymalnie skupić się i oderwać od rzeczywistości. Veronica Roth ma dziś 26 lat, a na swoim koncie aż 27 milionów sprzedanych egzemplarzy. Jej konto bankowe pęka w szwach. Jaki jest sekret sukcesu Roth?

Główna bohaterka trylogii Tris (w tej roli Shailene Woodley) stała się wzorem dla milionów nastolatek. W pierwotnej wersji Roth planowała napisać książkę z perspektywy Tobiasa Eatona (Cztery, w tej roli Theo James). Szybko uznała jednak ten pomysł za zbyt konwencjonalny – od chłopaka niemal oczekuje się buntu i walecznej postawy. I choć bohaterką ostatecznie została dziewczyna, krucha i silna jednocześnie, to postać Tobiasa pozostała dla Roth bardzo ważna. Jego kreacja zainspirowała także wydaną ostatnio przez Roth powieść pt.: „Cztery”, na którą składają się cztery opowiadania o przeszłości bohatera. Mimo, że autorka stała się jedną z najbogatszych pisarek młodego pokolenia to nadal podkreśla, że jej głównym celem jest zadowolenie fanów.

Veronica Roth w to, że ekranizacje jej książek rzeczywiście powstaną uwierzyła dopiero, kiedy w obsadzie znalazła się Kate Winslet. Shailene Woodley Roth zaakceptowała od razu, casting do roli Tobiasa trwał o wiele dłużej. Według ekipy nikt nie pasował do tej roli do czasu, gdy na castingu pojawił się Theo James. Aktor okazał się spełnieniem wszystkich założeń i producentów, i pisarki. Warto dodać, że samą Roth można było zobaczyć w filmie w krótkim epizodzie. Fani książek i filmu zastanawiają się czy i w „Zbuntowanej” choć na chwilę pojawi się na ekranie.

d3yrhpx

Ekranizacja pierwszej części trylogii „Niezgodna” zarobiła na świecie blisko 270 milionów dolarów.

Kolejna odsłona przygód społeczeństwa, podzielonych na frakcje „Seria Niezgodna: Zbuntowana” w kinach już 20 marca.

d3yrhpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yrhpx