Trwa ładowanie...
gdynia
20-05-2010 16:20

Siódma Gdynia Dzieciom - startuje 24 maja

Siódma Gdynia Dzieciom - startuje 24 maja
dadgj6x
dadgj6x

Już po raz siódmy zapraszamy na przegląd "Gdynia Dzieciom", który odbędzie się w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W programie jak zwykle mnóstwo projekcji, warsztatów i konkursów oraz spotkań z wybitnymi polskimi twórcami filmowymi.

Kiedy: 24-28 maja 2010. Gdzie: w 5 miastach Pomorza: Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Elblągu i po raz pierwszy w Łęgowie (gmina Pruszcz Gdański). Zapraszamy serdecznie!

Dwa lata temu gościliśmy na naszym przeglądzie Stanisława Jędrykę, w zeszłym roku gościem specjalnym był p. Janusz Łęski. W tym roku chcielibyśmy przedstawić młodym widzom twórczość dwóch kolejnych wspaniałych polskich twórców filmowych. Pierwszym gościem będzie Witold Giersz - klasyk polskiej animacji i współzałożyciel Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, autor uwielbianej przez dzieci serii „Proszę słonia”. Drugim bohaterem spotkań z dziećmi będzie Krzysztof Gradowski z filmami z serii o Panu Kleksie oraz „Dziejami Mistrza Twardowskiego”.

Ponieważ siódme urodziny „Gdyni Dzieciom” chcemy uczcić bajkowo i magicznie, w Gdyni, Sopocie, Elblągu i Łęgowie po projekcjach na dzieci i młodzież będzie czekał Pan Kleks.

dadgj6x

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy współpracę z Polskim Komitetem Narodowym UNICEF. Także w tym roku będzie on Patronem Honorowym przeglądu. We wszystkich festiwalowych miastach pokażemy kolejne fragmenty filmu „Wszystkie niewidzialne dzieci” o losach dzieci w różnych częściach świata. Przygotowany został także specjalny pokaz filmowy „Prawa dziecka – oczami dziecka” – poświęcony tematyce praw dziecka, a w szczególności rozumieniu praw przez dzieci i młodzież.

Zaprezentowane zostaną prace, które uzyskały wyróżnienie w konkursie filmowym zorganizowanym wspólnie przez UNICEF i Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Konkurs był integralną częścią ogólnopolskiego projektu edukacyjnego UNICEF, przygotowanego z okazji przypadającej w 2009 roku 20. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Szczegółowy plan projekcji oraz wydarzeń towarzyszących już wkrótce na stronie www.filmdladzieci.pl.

Zobacz także:

dadgj6x

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

dadgj6x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dadgj6x