Trwa ładowanie...

Spadek po Krystynie Sienkiewicz. Walka między członkami rodziny się zaostrza

Po raz kolejny sąd odroczył wydanie spadku po zmarłej aktorce. W sporze stronami są jej bratanek i adoptowana córka.

Share
Spadek po Krystynie Sienkiewicz. Walka między członkami rodziny się zaostrza
Źródło: AKPA
dl3dgom

Ceniona przez krytyków i kochana przez widzów gwiazda kina zmarła 12 lutego 2017 r. Przyczyną śmieci były komplikacje spowodowane infekcją układu oddechowego.

ZOBACZ TEŻ: Krystyna Sienkiewicz pięknie o aktorstwie

Zamieszanie wokół spadku po Krystynie Sienkiewicz wynika z istnienia dwóch testamentów.

dl3dgom

Jak informuje "Fakt", w pierwszym dokumencie aktorka zapisała wszytko, tj. majątek warty 3 mln zł, swojemu bratankowi – lekarzowi i muzykowi Elektrycznych gitar, Kubie Sienkiewiczowi. W tym samym testamencie wydziedziczyła swoją przybraną córkę Julię Przyłubską.

Istnieje jednak drugi dokument, w którym bratanek nie jest wymieniony, ale podane są za to przyczyny wydziedziczenia.

- Nasze stanowisko jest takie, że obowiązuje tylko drugi testament. Określone w nim przyczyny wydziedziczenia Julii są bezzasadne i powinno dojść do tak zwanego "dziedziczenia ustawowego", czyli majątek przypada w całości Julii - powiedziała tabloidowi Beata Szynkaruk, kuratorka Julii Przyłubskiej.

Krystyna i Julia nie utrzymywały kontaktów, ale aktorka wybaczyła córce przed śmiercią. Początkowo pojawiły się plotki, że to przybrana córka gwiazdy ma zamiar walczyć o pieniądze po Sienkiewicz. Jednak okazało się, że po śmierci Krystyny Julia dostała opiekuna prawnego, który postarał się o jej ubezwłasnowolnienie. Następnie wystąpił do sądu o zachowek, czyli określoną ustawowo część majątku przypadającą Julii jako córce aktorki.

dl3dgom

Z kolei pełnomocnik Kuby Sienkiewicza tłumaczy, że polskie prawo przewiduje istnienie kilku testamentów, jeśli ich treść jest sprzeczna. A w tym przypadku mecenas bratanka aktorki uważa, że tak nie jest.

Spór o majątek po gwieździe takich filmów i seriali jak "Lekarstwo na miłość" czy "Rodzina Leśniewskich" trwa od zeszłego roku.

Ostatnia rozprawa odbyła się 30 maja 2018 r. Kolejna została wyznaczona na 8 marca.

"Fakt" donosi, że strony sporu powołują kolejnych świadków. Następnym wezwanym do złożenia zeznań ma być Ukrainka, która opiekowała się aktorką. Kłopot w tym, że jej odszukanie może okazać się problematyczne. A co za tym idzie, proces się wydłuży.

dl3dgom

Podziel się opinią

Share
dl3dgom
dl3dgom