Trwa ładowanie...
dpufv2t

''Star Trek'': policja ustaliła przyczynę śmierci Antona Yelchina

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Star Trek'': policja ustaliła przyczynę śmierci Antona Yelchina
(Getty Images)
dpufv2t

Po przeprowadzonym śledztwie policja nie ma wątpliwości, że śmierć *Antona Yelchina była wynikiem nieszczęśliwego wypadku i nie można brać pod uwagę udziału osób trzecich. To jednak nie koniec całej sprawy, gdyż własne dochodzenie zapowiedział koncern Fiat Chrysler.*

Przypomnijmy, że w sobotę 18 czerwca aktor zginął w wyniku tragicznego wypadku samochodowego. Ciało 27-latka znaleziono przygniecione przez jego własne auto, które z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stoczyło się po podjeździe przed jego domem w Los Angeles. Yelchin był umówiony z przyjaciółmi. Kiedy nie pojawił się w umówionym miejscu, zaniepokojeni znajomi pojechali do miejsca jego zamieszkania i dokonali makabrycznego odkrycia.

dpufv2t

Według najnowszych ustaleń, cytowanych przez "Los Angeles Times", *Yelchin został przygnieciony przez swojego Jeepa Grand Cherokee Laredo z 2015 roku*. Ten model był jednym z 1,1 miliona pojazdów wycofanych w kwietniu tego roku przez koncern Fiat Chrysler z powodu wadliwego oprogramowania skrzyni biegów. Do kwietnia odnotowano 41 wypadków samochodowych, które mogły być spowodowane wadą fabryczną Jeepa związaną z systemem automatycznego parkowania. Dzięki tej funkcji samochód po otwarciu drzwi miał pozostawać „na biegu”, jednak w rzeczywistości wchodził „na luz” i staczał się, jeżeli nie miał zaciągniętego hamulca ręcznego.

Serwis TMZ donosi, że część dealerów Jeepa rozpoczęła naprawy tej wady kilka dni przed wypadkiem Yelchina, zaś wszystkie wycofane egzemplarze mają być naprawione do końca sierpnia.

Koncern Fiat Chrysler, producent Jeepa Cherokee zapowiedział, że przeprowadzi własne śledztwo, by ustalić, czy przyczyną wypadku była wada oprogramowania w samochodzie *Antona Yelchina.* Rzecznik firmy dał do zrozumienia, że cała sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan, ale jest jeszcze za wcześnie, by obarczać winą producenta aut.

Anton Yelchin zasłynął rolą Czekowa w obrazach "Star Trek". Ponadto można go było oglądać w filmach "Terminator - Ocalenie" czy "Postrach nocy".

(fot. Getty Images)

dpufv2t

Anton Yelchin urodził się 11 marca 1989 roku w Leningradzie w Rosji. Jego rodzice, para łyżwiarzy figurowych, przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, kiedy chłopiec miał sześć miesięcy. Anton próbował pójść w ślady rodziców, ale ostatecznie zdecydował się na karierę filmową. Na ekranie zadebiutował w wieku dziewięciu lat.

(fot. Getty Images)

Anton Yelchin miał na koncie 65 ról kinowych i telewizyjnych. Ostatnim filmem z jego udziałem jest zbierający bardzo dobre recenzje "Green Room" Jeremy'ego Saulniera. Na premierę czekają jeszcze cztery produkcje z udziałem aktora.

dpufv2t

Podziel się opinią

Share
dpufv2t
dpufv2t