Trwa ładowanie...
danuta stenka
07-04-2017 12:24

Stenka wstydziła się pochodzenia. Teraz jej scenariusz o Kaszubach ma szansę być hitem

Danuta Stenka wychowała się w Gowidlinie, kaszubskiej wsi liczącej nieco ponad tysiąc mieszkańców. Dla 55-letniej aktorki rodzinna miejscowość przez długi czas była źródłem kompleksów. Teraz to się zmieniło. Wraz z mężem pracuje nad scenariuszem, który będzie spełnieniem jej marzeń o kaszubskiej sadze.

Stenka wstydziła się pochodzenia. Teraz jej scenariusz o Kaszubach ma szansę być hitemŹródło: AKPA
d1qp9w7
d1qp9w7

- *Chciałabym zagrać Kaszubkę po kaszubsku. Stworzyć jakąś sagę kaszubską. Mój tata w piękny sposób opowiadał fantastyczne kaszubskie anegdoty. Planowaliśmy wraz z mężem to nagrywać, ale niestety nie zdążyliśmy *– opowiada aktorka w „Dobry tydzień”.

Teraz z mężem Januszem Grzelakiem pracuje nad scenariuszem, w którym chce odtworzyć zapomniany świat znany z opowieści taty. Aktorka nie ukrywa, że z wiekiem coraz bardziej docenia miejsce, w którym się wychowała. Wzięła udział w czytaniu "Biblii" po kaszubsku. Mówienie w tym języku świetnie jej idzie i chciałaby ocalić go od zapomnienia. W przywróceniu zapomnianego świata służyć ma jej scenariusz.

Stenka przyznała w rozmowie z WP, że "kulturę wysysa się z mlekiem matki”. Jako dziecko uwielbiała czytać w nocy i ten nawyk jej został. Dziś zawsze trzyma kilka książek na stoliku nocnym. Marzenie o aktorstwie również pojawiło się w jej rodzinnym domu. Pierwszy raz pomyślała, że chciałaby dotknąć świata za szklanym ekranem, gdy oglądała telewizję jako dziecko.

Danuta Stenka Materiał prasowy
Danuta Stenka Źródło: Materiał prasowy
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Ga����zka/AKPA AKPA
scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Ga����zka/AKPA Źródło: AKPA
d1qp9w7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qp9w7