Trwa ładowanie...
d33piod

Stephen Hawking dumny z Eddiego Redmayne'a

Urodzony w 1942 roku Stephen Hawking przez 40 lat naukowej kariery zajmował się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową. Opracował m.in. teoretyczny dowód na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie, znane dziś jako promieniowanie Hawkinga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stephen Hawking dumny z Eddiego Redmayne'a
d33piod

Stephen Hawking złożył gratulacje zwycięzcy Oscara, Eddiemu Redmayne'owi.

Brytyjski aktor otrzymał nagrodę Akademii Filmowej dla najlepszego aktora za rolę w obrazie " Teoria wszystkiego ", gdzie sportretował Stephena Hawkinga. - Gratuluję Eddiemu Redmayne'owi Oscara za zagranie mnie w "Teorii wszystkiego" - napisał na Facebooku genialny fizyk. - Brawo Eddie, jestem z Ciebie dumny.

Redmayne pokonał Michaela Keatona ("Birdman"), Benedicta Cumberbatcha ("Gra tajemnic"), Bradleya Coopera ("Snajper") i Steve'a Carrella ("Foxcatcher").

d33piod

Obraz " Teoria wszystkiego " koncentruje się na relacji astrofizyka Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne) z jego pierwszą żoną, Jane Wilde (Felicity Jones). Młoda para poznała się na studiach w Cambridge w latach sześćdziesiątych, a w 1965 roku pobrała się. W wieku 21 lat u naukowca zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Jane opiekowała się mężem do 1991 roku, kiedy to sąd orzekł separację. W 1995 roku Hawking poślubił swoją pielęgniarkę Elaine Mason. Po rozwodzie z Mason w 2006 roku Hawking i Wilde ponownie zbliżyli się do siebie i do dziś są dobrymi przyjaciółmi.

Naukowiec choruje na wspomniane stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.

d33piod

Podziel się opinią

Share

d33piod

d33piod