Trwa ładowanie...
d6oge1v
Aktualności

Steven Spielberg kręci bajkę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Steven Spielberg kręci bajkę
d6oge1v

Steven Spielberg stanie za kamerą filmowej adaptacji powieści dla dzieci "The BFG" autorstwa Roalda Dahla.

W Polsce książka autora takich pozycji dla najmłodszych jak "Charlie i fabryka czekolady", "Kuba i ogromna brzoskwinka" czy "Fantastyczny pan lis", które zresztą wszystkie doczekały się kinowej adaptacji, wydana została pod tytułem "Wielkomilud". To historia olbrzyma, który jest niezwykle miły, więc w przeciwieństwie do swoich towarzyszy z gatunku, nikogo nie zjada i nikomu nie łamie kości. Dlatego może być wielce pomocny, kiedy to Anglia staje w obliczu poważnego kryzysu.

Bajka ukazała się w 1982 roku, a ilustrował ją Quentin Blake. Adaptacja powstanie dla wytwórni DreamWorks i zostanie nakręcona z udziałem aktorów. Za kamerą stanie Steven Spielberg. Frank Marshall produkuje, a Melissa Mathison zajęła się scenariuszem.

Spielberg w planach ma również reżyserię thrillera wojennego z udziałem Toma Hanksa, "The Kidnapping of Edgardo Mortara", a także adaptację powieści science fiction "Robopocalypse", remake "West Side Story". Jak na razie nie wiadomo, za który ze wspomnianych projektów zabierze się w pierwszej kolejności.

d6oge1v

Podziel się opinią

Share

d6oge1v

d6oge1v