Trwa ładowanie...
steven spielberg
26-04-2014 13:03

Steven Spielberg kręci bajkę

Steven Spielberg kręci bajkę
dix1xru
dix1xru

Steven Spielberg stanie za kamerą filmowej adaptacji powieści dla dzieci "The BFG" autorstwa Roalda Dahla.

W Polsce książka autora takich pozycji dla najmłodszych jak "Charlie i fabryka czekolady", "Kuba i ogromna brzoskwinka" czy "Fantastyczny pan lis", które zresztą wszystkie doczekały się kinowej adaptacji, wydana została pod tytułem "Wielkomilud". To historia olbrzyma, który jest niezwykle miły, więc w przeciwieństwie do swoich towarzyszy z gatunku, nikogo nie zjada i nikomu nie łamie kości. Dlatego może być wielce pomocny, kiedy to Anglia staje w obliczu poważnego kryzysu.

Bajka ukazała się w 1982 roku, a ilustrował ją Quentin Blake. Adaptacja powstanie dla wytwórni DreamWorks i zostanie nakręcona z udziałem aktorów. Za kamerą stanie Steven Spielberg. Frank Marshall produkuje, a Melissa Mathison zajęła się scenariuszem.

Spielberg w planach ma również reżyserię thrillera wojennego z udziałem Toma Hanksa, "The Kidnapping of Edgardo Mortara", a także adaptację powieści science fiction "Robopocalypse", remake "West Side Story". Jak na razie nie wiadomo, za który ze wspomnianych projektów zabierze się w pierwszej kolejności.

dix1xru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dix1xru