Trwa ładowanie...
steven spielberg

Steven Spielberg wciąż chce wrócić do klasyki kina

Share
Steven Spielberg wciąż chce wrócić do klasyki kina
d482458

Steven Spielberg wyznał, że nadal chce wyreżyserować nową wersję "West Side Story".

Pomysł odświeżenia musicalu z 1961 roku pojawił się już w marcu. Od tego czasu Steven Spielberg zajął się jednak realizacją innych projektów. Filmowiec w udzielonym niedawno wywiadzie przyznał jednak, że wciąż myśli o nakręceniu nowej wersji obrazu.

Ekranowa adaptacja broadwayowskiego show z 1957 roku to jedna z najgłośniejszych produkcji w historii kina. Wyreżyserowane przez Roberta Wise i Jerome'a Robbinsa dzieło zdobyło aż 10 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. Inspirowana Szekspirem opowieść przedstawia historię miłości dwójki młodych ludzi z dwóch skłóconych ze sobą nowojorskich gangów. W głównych rolach wystąpili Natalie Wood, Richard Beymer, Russ Tamblyn, Rita Moreno oraz George Chakiris.

d482458

Steven Spielberg pracuje obecnie nad kilkoma projektami. Twórca wkrótce zajmie się reżyserią thrillera wojennego z udziałem Toma Hanksa, a także stanie za kamerą adaptacji powieści dla dzieci "The BFG" autorstwa Roalda Dahla. Jak na razie nie wiadomo, którym ze wspomnianych projektów zajmie się w pierwszej kolejności i kiedy znajdzie czas na remake "West Side Story".

Ostatni wyreżyserowany przez Spielberga film to "Lincoln" z 2012 roku.

Od 8 sierpnia w kinach można oglądać dramat "Podróż na sto stóp", którego współproducentem jest Spielberg.

d482458

Podziel się opinią

Share
d482458
d482458