Trwa ładowanie...
steven spielberg
26-03-2015 01:34

Steven Spielberg zekranizuje książkę "Player One"

Share
Steven Spielberg zekranizuje książkę "Player One"
d2ow060

Steven Spielberg chce przenieść na ekran powieść "Ready Player One" Ernesta Cline'a, znaną w Polsce pod tytułem "Player One".

Akcja książki rozgrywa się w roku 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych.

Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w Oasis, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko - żyć, uczyć się, bawić i kochać.

d2ow060

W Oasis jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki - kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Wyzwanie podejmie Wade - będzie musiał wygrać, żeby przeżyć.

Wcześniej z pomysłem przeniesienia "Player One" na ekran nosili się Robert Zemeckis i Christopher Nolan. Pierwszą wersję scenariusza przygotował Eric Eason. Spielberg będzie reżyserował na podstawie adaptacji przygotowanej przez Zaka Penna. Film powstanie pod skrzydłami wytwórni Warner Bros., która prawa nabyła już w roku 2010, jeszcze przed wydawniczą premierą książki.

Obecnie Spielberg kończy pracę nad filmem "Bridge of Spies", do którego część zdjęć zrealizował w Polsce. W głównych rolach zobaczymy m.in. Toma Hanksa i Alana Aldę.

d2ow060
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ow060