Trwa ładowanie...
steven spielberg

Steven Spielberg zekranizuje książkę "Player One"

Share
Steven Spielberg zekranizuje książkę "Player One"
d18fb1s

Steven Spielberg chce przenieść na ekran powieść "Ready Player One" Ernesta Cline'a, znaną w Polsce pod tytułem "Player One".

Akcja książki rozgrywa się w roku 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych.

d18fb1s

Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w Oasis, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko - żyć, uczyć się, bawić i kochać.

W Oasis jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki - kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Wyzwanie podejmie Wade - będzie musiał wygrać, żeby przeżyć.

Wcześniej z pomysłem przeniesienia "Player One" na ekran nosili się Robert Zemeckis i Christopher Nolan. Pierwszą wersję scenariusza przygotował Eric Eason. Spielberg będzie reżyserował na podstawie adaptacji przygotowanej przez Zaka Penna. Film powstanie pod skrzydłami wytwórni Warner Bros., która prawa nabyła już w roku 2010, jeszcze przed wydawniczą premierą książki.

Obecnie Spielberg kończy pracę nad filmem "Bridge of Spies", do którego część zdjęć zrealizował w Polsce. W głównych rolach zobaczymy m.in. Toma Hanksa i Alana Aldę.

d18fb1s

Podziel się opinią

Share
d18fb1s
d18fb1s