Trwa ładowanie...
d1gp3fz

Storm. Opowieść o odwadze

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
1
d1gp3fz
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Storm. Opowieść o odwadze" to rozgrywający się w średniowiecznej Antwerpii film dla dzieci i młodzieży. Na seansie z pewnością odnajdą się również rodzice i opiekunowie, których zachwyci świat pełen tajemnic z wieków średnich.

Storm. Opowieść o odwadze – opis fabuły

Nad średniowieczną Antwerpią wisi widmo Inkwizycji. W mieście wszyscy mówią o tajemniczym liście. 12-letni Storm Voeten (w tej roli Davy Gomez) jest synem drukarza Klaasa Voetena (w tej roli Yorick van Wageningen), który decyduje się powielić pismo Marcina Lutra. Zostaje przez to pojmany przez Inkwizycję i osadzony w więzieniu, gdzie czeka na wykonanie wyroku śmierci.

Inkwizytorzy nie znajdują jednak matrycy w drukarni Klaasa, ponieważ przechwytuje ją Storm, tym samym stając się celem bezwzględnej instytucji śledczej. W trakcie ucieczki poznaje Marieke (w tej roli Juna de Leeuw), która pomaga mu ocalić ojca przed śmiercią. Dzieci nie zdają sobie sprawy, że matryca z listem ma niesamowitą moc.

Czy Stormowi i Marieke uda się uratować drukarza, zanim kat zetnie mu głowę?

Storm. Opowieść o odwadze – ciekawostki

  • Film familijny "Storm. Opowieść o odwadze" wyreżyserował Dennis Bots, który stanął za kamerą takich produkcji jak "Ośmoklasiści nie płaczą" (2012), "Sekrety wojny" (2014), "Kod M" (2015);
  • Film dla dzieci i młodzieży "Storm. Opowieść o odwadze" otrzymał nagrodę Marcinek przyznawaną przez dziecięce jury na festiwalu filmowym Ale Kino! w 2017 roku. Ponadto produkcja była nominowana do Złotego Kwiatu Paproci – Nagrody Jury na festiwalu Kino Dzieci;
  • Większość zdjęć do filmu "Storm. Opowieść o odwadze" była kręcona w pobliżu Antwerpii w Belgii. Replika średniowiecznego miasta nie została jednak skonstruowana specjalnie na potrzeby produkcji. Wybudował ją w ciągu czterech miesięcy lokalny biznesmen z okazji 160. rocznicy powstania firmy, którą zarządzał.
Storm. Opowieść o odwadze
Tytuł oryginalny

Storm: Letters van Vuur

Gatunek

Familijny, Dla dzieci, Dla młodzieży

Kraj produkcji

Holandia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

19.01.2017

Data polskiej premiery

12.01.2018

Czas trwania

99 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gp3fz
d1gp3fz
d1gp3fz