Trwa ładowanie...
d18318a

Susan Sarandon aresztowana. Aktorka protestowała przeciwko Trumpowi

Sarandon jest jedną z wielu hollywoodzkich gwiazd, które otwarcie sprzeciwiają się polityce Donalda Trumpa. Aktorka protestowała przeciwko zaostrzaniu prawa antyimigracyjnego pod Departamentem Sprawiedliwości w Waszyngtonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwiazda mówi stanowcze "nie" polityce Donalda Trumpa
Gwiazda mówi stanowcze "nie" polityce Donalda Trumpa (Getty Images)
d18318a

Susan Sarandon znalazła się wśród 575 kobiet aresztowanych podczas protestu przeciwko surowej polityce antyimigracyjnej Donalda Trumpa i przypadkom separacji dzieci od ich dorosłych opiekunów na południowej granicy USA.

W ramach polityki zerowej tolerancji, która obowiązuje od kwietnia, każdy imigrant przyłapany na nielegalnym przekroczeniu granicy jest oskarżony o popełnienie poważnego wykroczenia i zostaje zamknięty w specjalnych ośrodku. Prowadzi to w dużej mierze do rozdzielania dzieci nielegalnych imigrantów od ich rodziców.

ZOBACZ TEŻ: Tom Hardy łamie tematy tabu w telewizji

Sarandon wrzuciła do sieci wiele zdjęć z wiecu. Wiadomo, że zarówno ona, jak i inni protestujący trzymali w górze transparenty z napisem "We care”, co było nawiązaniem do kontrowersyjnej kurtki, którą założyła Melania Trump podczas wizyty w ośrodku dla dzieci odseperowanych od rodziców. Na ubraniu pierwszej damy widniał napis "I don’t care, do you?".

Gwiazda odniosła się do aresztowania na Twitterze.

"Aresztowana. Bądźcie silne. Walczmy. #KobieceNieposłuszeństwo" – napisała gwiazda.

d18318a

Podziel się opinią

Share

d18318a

d18318a