Trwa ładowanie...
d1vi1sl

Susanna White

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1vi1sl

Susanna White urodziła się w 1960 roku, jest brytyjską reżyserką, telewizyjną i filmową. Filmem zaczęła interesować się mając 8 lat, kiedy to odwiedziła studia nagraniowe dziecięcych programów w telewizji BBC. Po wycieczce, uprosiła swoich rodziców, aby kupili jej kamerę wideo (był to model Super 8 film camera).

Susanna White - edukacja

Susanna White studiowała angielski na Uniwersytecie w Oxfordzie, a następnie wygrała stypendium, które umożliwiło jej studiowanie sztuki filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Po ukończeniu studiów, Susanna spędziła dwanaście lat na robieniu filmów dokumentalnych dla BBC2.

W 1999 roku, nie udało się jej dostać na szkolenie organizowane przez telewizję BBC i Susanna White została zwolniona z kursu organizowanego przez tę telewizję, dotyczącego reżyserii filmów.

Susanna White - kariera

W 2001 roku, Jane Root, szefowa BBC2, wsparła Susanna White, przyznając jej 200 000 funtów na film telewizyjny o poecie Philipie Larkinie. Film nosi tytuł Love again. White wygrała nagrodę BEFTA w 2005 roku za najlepszy serial Bleak House (Samotnia). Susanna White również reżyseruje dla BBC miniserial Jane Eyre, za który została nominowana do nagrody Emmy.

Ponadto, wyreżyserowała dla telewziji HBO cztery odcinki miniserialu Generation Kill oraz wszystkie pięć odcinków serialu Parade's End (Koniec defilady).

Susanna White wyreżyserowała również dwa filmy: Nanny McPhee and the Big Bang (Niania i wielkie bum) oraz jej dotychczasowo ostatni film Our kind of Traitor (Zdrajca w naszym typie).

Reżyserka i jej mąż, oxfordzki wykładowca, mieszkają na farmie w Sussex wraz ze swoimi dwiema córkami: Beatrix i Oriane.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vi1sl
d1vi1sl
d1vi1sl