Dlatego z okazji niedawnej premiery „Wall Steet: Pieniądz nie śpi” postanowiliśmy przypomnieć wam aktorów, którzy po latach powrócili do roli, która była dla nich (i dla kina) w pewien sposób przełomowa oraz przyniosła im uznanie widzów
Zobaczcie 10 aktorów, którzy po wielu latach powrócili do tej samej roli, udowadniając że bez nich nie było by to samo!
Michael Douglas - Gordon Gekko
24 września swoją polską premierę miał sequel słynnego filmu Olivera Stone'a z 1987 roku.
"Wall Street: Pieniądze nie śpi" to powrót jednego z symboli lat 80. - bezwzględnego Gordona Gekko - wyrachowanego rekina finansjery, który 20 lat temu zdominował masową wyobraźnię widzów.
W 1988 roku rola pozbawionego sumienia cynicznego makler przyniosła Douglasowi Nagrodę Akademii dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.
** [
TYCH ZDJĘĆ WSTYDZĄ SIĘ GWIAZDY ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g ) **
Sigourney Weaver jako Ripley
Po raz pierwszy Weaver wcieliła się w członkinię załogi statku kosmicznego Nostromo w 1979 roku. Mowa oczywiście o kultowym horrorze sf w reżyserii Ridley'a Scotta.
Od tego czasu aktorka zagrała pogromczynię Xenomorfów aż trzy razy.
W ostatniej dotąd nakręconej odsłonie pt. "Obcy- Przebudzenie" w reżyserii Jean-Pierre Jeuneta wcieliła się w swojego własnego klona.
** [
BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) **
Al Pacino jako Michael Corleone
Po raz pierwszy Al Pacino wcielił się w syna Vito Corleone w 1972 roku. Epicka epopeja gangsterska w reżyserii Francisa Forda Coppoli przeszła do historii kina, jako niepodważalny klasyk. Podobnie jak kreacje aktorskie Marlona Brando czy jego ekranowego syna - Ala Pacino.
Aktor wcielał się w dziedzica mafijnego imperium jeszcze dwa razy - w 1974 i 1990 roku.
Oglądając Pacino na ekranie aż trudno uwierzyć, że budził tak duży sprzeciw producentów, którzy nie potrafili wyobrazić go sobie w takiej roli.
** [
BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) **
Harrison Ford jako Dr Indiana Jones
Trudno sobie wyobrazić, jakby potoczyła się historia kina rozrywkowego, gdyby nie wykreowana przez Harrisona Forda postać najsłynniejszego archeologa popkultury.
Ford wcielał się w dr Jonesa czterokrotnie, ostatni raz w 2008 roku. I choć "Królestwo kryształowej czaszki" jest uznawane za najgorszą część sagi, to nie można odmówić aktorowi ogromnego talentu i ujmującego uroku.
Miejmy nadzieję, że tandem Spielberg-Lucas nie ograniczy się do obietnic i nakręci kolejne części. Oczywiście na miarę "Poszukiwaczy zaginionej arki" czy "Ostatniej krucjaty".
Anthony Hopkins jako Dr Hannibal Lecter
Przerażający, wyrachowany i... głodny nowych doznań kulinarnych. Taki jest Anthony Hopkins w roli jednego z najsłynniejszych psychopatów wielkiego ekranu.
W rolę lekarza o kanibalistycznych skłonnościach aktor wcielił się po raz pierwszy w 1991 roku.
Dokładnie dekadę później powrócił do roli, ponownie budząc niepokój widzów.
** [
BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) ** Zagłosuj na urodzinowe logo WP i wygraj zegarek Timex!
Leonard Nimoy jako Mr Spock
Dla uniwersum "Star Trek" jest tym, kim mistrz Yoda dla filmów z serii "Gwiezdne wojny".
Leonard Nimoy wcielał się w postać Wulkana zarówno w kultowym serialu stacji NBC, jak i w filmach pełnometrażowych.
Aktor ponownie dokleił sobie charakterystyczne uszy w 2009 roku, pojawiając się w nowej ekranizacji przygód załogi statku Enterpise, jako wiekowy Spock Prime.
** [
BRYTYJKI SĄ BRZYDKIE? BZDURA! ]( http://film.wp.pl/jesli-sadzicie-ze-brytyjski-sa-brzydkie-sprawdzcie-to-6025280115483265g ) **
Sharon Stone jako Catherine Tramell
"Nagi instynkt" to jeden z najgłośniejszych filmów początku lat 90.
Niewątpliwy sukces produkcji w reżyserii Paula Verhoevena jest udziałem Sharon Stone, która fenomenalnie wcieliła się w zabójczo intrygującą pisarkę, w dość specyficzny sposób "zrywającą znajomość" ze swoimi kochankami.
14 lat później Stone powróciła do roli w sequelu Michaela Caton-Jonesa. Niestety to nie wystarczyło, aby film powtórzył sukces części pierwszej.
**[
CO SIĘ STAŁO BRODZIK?! WYGLĄDA FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dlaczego-brodzik-nie-przyjmuje-nowych-rol-6026598542222465g )**
Arnold Schwarzenegger jako Terminator
Po raz pierwszy obecny gubernator Kalifornii wcielił się w "Elektronicznego mordercę" w 1984 roku. Dzięki niemu postać cyborga z filmu Jamesa Camerona stała się dla gatunku science fiction kanoniczna.
Do roli Terminatora powrócił w 1991 roku. Co ciekawe odtwarzana przez niego postać ze złowrogiej machiny do zabijania przeistoczyła się w obrońcę ludzkości.
W sumie Schwarzenegger w roli cyborga pojawiał się na ekranie aż cztery razy (w ostatniej części zaledwie na kilka sekund).
Anthony Perkins jako Norman Bates
"Psychoza" Alfreda Hitchcocka, oprócz przyczynienia się do powstania podgatunku kina grozy (film uważany jest za pradziadka filmów slasher), wykreowała nowy rodzaj negatywnego bohatera.
Perkins stworzył nowoczesnego filmowego psychopatę - niestabilnego psychicznie seryjnego mordercę, który oprócz niecodziennych zabaw w przebieranki, wzbudzał wśród widzów niekłamany niepokój.
Bates nie był potworem z Czarnej Laguny czy najeźdźcą z kosmosu lecz zwykłym amerykańskim obywatelem.
Perkins w postać Normana Batesa wcielał się jeszcze dwukrotnie - w 1983 i 86 roku.
Marek Kondrat jako Adaś Miauczyński
Marek Kondrat w rolę neurotycznego Adasia wcielał się trzykrotnie - pierwszy raz w 1984 roku w filmie "Dom Wariatów".
Trapiony natręctwami, niezgadzający się na warunki jakie stawia odhumanizowane społeczeństwo, bohater stworzony przez Marka Koterskiego przyjmował twarz Kondrata jeszcze dwukrotnie - w 2002 roku ("Dzień świra") oraz w cztery lata późniejszym "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".
** [
BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) * * [
TYCH ZDJĘĆ WSTYDZĄ SIĘ GWIAZDY ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g ) **