Trwa ładowanie...
dp7w7za
Tajemnice "Pokotu" w relacji aktorów. Tak było na uroczystej premierze nowego filmu Agnieszki Holland
Aktualności
Iwona Nowacka
i inni (1)

Tajemnice "Pokotu" w relacji aktorów. Tak było na uroczystej premierze nowego filmu Agnieszki Holland

Już w piątek, 24 lutego, na ekrany kin wchodzi „Pokot” Agnieszki Holland - film nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie. Na uroczystą premierę wybraliśmy się z kamerą. Posłuchajcie co o pracy nad obrazem oraz medialnej burzy, którą wywołał mówią aktorzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dp7w7za

Główną bohaterką „Pokotu” (na podstawie książki Olgi Tokarczuk) jest Janina Duszejko, emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Osoba pełna pasji i wrażliwości walcząca o fundamentalne wartości, którym jest wierna. Bohaterce nie jest łatwo - nie sprzyja jej zarówno wiek, jak i rządząca się patriarchalnym porządkiem społeczność. Duszejko kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Wtedy zaczyna niekonwencjonalne śledztwo.

Agnieszka Holland mówiła o "Pokocie", że mógłby nosić tytuł "To nie jest kraj dla starych kobiet". Po premierze w Berlinie, nazywany był "subtelnym ekologicznym thrillerem" (The Economist). Recenzenci doceniali również go za humor, fantastyczną kreację Agnieszki Mandat oraz wspaniałe i unikalne zdjęcia.

dp7w7za

W "Pokocie" mieszają się gatunki filmowe, co nietypowe dla Agnieszki Holland. "Pokot" nie daje się zaszufladkować. W pięknych plenerach Kotliny Kłodzkiej miesza się kryminał, czarna komedia, thriller i magia.

dp7w7za

Podziel się opinią

Share

dp7w7za

dp7w7za