Tarzan w popkulturze
Tarzan jest najczęściej filmowanym literackim bohaterem w historii kina. Na podstawie powieści o chłopcu wychowanym przez małpy powstało prawie sto filmów. Nic więc dziwnego, że na dobre zagościł w światowej popkulturze. Od 1 sierpnia na ekranach kin kolejna odsłona jego przygód w filmie *"Tarzan. Król dżungli".*
Kiedy w 1913 roku publikacji doczekała się pierwsza powieść Edgara Rice Burroughsa , nikt nie spodziewał się, że początkujący autor stanie się jednym z najbardziej poczytnych pisarzy XX wieku, a historia Tarzana doczeka się 23 kolejnych części. Kulturowy dobytek to nie tylko seria książek, ale także liczni naśladowcy, wiele filmów, a także seriale, bajki animowane, a nawet gry komputerowe. Pierwsza filmowa adaptacja powstała już w 1918 roku. Od tamtego momentu powstało około dziewięćdziesiąt kolejnych ekranizacji. Rzadko, która fikcyjna postać wpłynęła tak mocno na wyobraźnię dzieci z całego świata. Od blisko stu lat chłopcy na podwórkach skaczą po drzewach wydając z siebie okrzyki podobne do Tarzana. A dziewczynki marzą, o tym, że przytrafi im się piękna romantyczna historia, taka jak połączyła Jane i Tarzana.
Zrealizowana z wielkim rozmachem animowana opowieść o niezwykłych przygodach chłopca wychowanego przez zwierzęta w samym sercu egzotycznej dżungli.
Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.