Trwa ładowanie...
du4n49e

Templariusze. Miłość i krew

Najnowsze informacje
3.6
(98 głosów)
Oceń:
3
du4n49e

Jeden z najdroższych filmów w historii europejskiej kinematografii, „Templariusze. Miłość i krew”, to widowiskowa saga osadzona w średniowiecznych realiach. Opowieść o władzy i intrydze, o miłości i zdradzie, o namiętności i pokucie.

Imponujący rozmach tej produkcji jest widoczny zarówno w genialnych scenach walki, egzotycznych plenerach, jak również w bogatej scenografii dającej realne i soczyste tło fabule. W rolach głównych wystąpili aktorzy znani światowej widowni z najbardziej kasowych filmów ostatnich lat takich, jak „Mamma Mia!”, „Piraci z Karaibów”, czy „Zakochany Szekspir”.

Film łączy materiał historyczny z elementami fikcji, zawiera także odniesienia do rzeczywistych postaci i wydarzeń.

Urodzony w 1150 roku młody szwedzki szlachcic Arn Magusson od najmłodszych lat kształci się w zakonie Templariuszy, by stać się godnym miana rycerza. Wskutek niecnej intrygi zostaje oskarżony o grzech nieczystości i musi odbyć pokutę. Wyrusza wraz z innymi Templariuszami do Ziemi Świętej, gdzie toczy się krwawa wojna pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami.

Jego krucjata to wyprawa pełna przygód i niebezpieczeństw. Przyjdzie mu stoczyć pojedynek z legendarnym rycerzem Ivanhoe, uratować życie sułtana Saladyna i walczyć o ukochaną Cecilię więzioną w klasztorze.
Zobacz: Najlepsze filmy o średniowieczu

Templariusze. Miłość i krew
Tytuł oryginalny

Arn - Tempelriddaren

Gatunek

przygodowy, akcji, dramat, romans, wojenny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

25.12.2009

Czas trwania

139 min.

Obsada

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du4n49e
du4n49e
du4n49e