Trwa ładowanie...

''The Imitation Game'': Benedict Cumberbatch genialnym kryptologiem

''The Imitation Game'': Benedict Cumberbatch genialnym kryptologiem
d2f7rkj
d2f7rkj

Twórcy dramatu biograficznego *"The Imitation Game" zaprezentowali w sieci pierwsze oficjalne zdjęcie z planu.*

W obrazie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami Benedict Cumberbatch wciela się w postać Alana Turinga, genialnego matematyka i kryptologa. Oficjalne zdjęcie aktora w charakteryzacji można zobaczyć powyżej.

U boku Cumberbatcha występują także m.in. Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong, Rory Kinnear, Charles Dance, Allen Leech i Matthew Beard. Za kamerą "The Imitation Game" stanął norweski reżyser Morten Tyldum. Scenariusz na podstawie książki Andrew Hodgesa "Alan Turing: The Enigma" napisał Graham Moore.

Przypomnijmy, że żyjący w latach 1912-1954 Alan Turing przyczynił się do złamania kodu Enigmy oraz do powstania nowej nauki - informatyki. Zaprojektował pierwszy elektroniczny komputer i wynalazł tak zwany test Turinga, za pomocą którego do dziś szacuje się zdolności maszyn do posługiwania się naturalnym językiem i do logicznego, samodzielnego myślenia. Sukcesy w życiu zawodowym nie przełożyły się na powodzenie w życiu osobistym. W 1952 roku Turing przyznał, że jest homoseksualistą, za co został skazany przez sąd za naruszanie moralności publicznej. Chcąc uniknąć więzienia, zdecydował się na rozwiązanie alternatywne - kastrację chemiczną. Wyrok sprawił, że naukowiec został odsunięty od ważnych badań i poufnych informacji. W 1954 Turing popełnił samobójstwo zjadając zatrute cyjankiem jabłko.

d2f7rkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f7rkj