Trwa ładowanie...
d2q9yt9

"The Truth": Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji

"The Truth” to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia. Nowa produkcja Hirokazu Koreedy pojawi się na festiwalu w Wenecji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"The Truth" otworzy słynny festiwal filmowy
"The Truth" otworzy słynny festiwal filmowy (Materiały prasowe)
d2q9yt9

"The Truth" to najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara – Hirokazu Koreedy ("Złodziejaszki”) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera, nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji znaleźli się: ikona francuskiego kina – Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii – Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscara – Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia – Ludivine Sagnier.

Zobacz też: Oscary 2019 – Najlepszy film nieanglojęzyczny

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

d2q9yt9

Podziel się opinią

Share

d2q9yt9

d2q9yt9