Trwa ładowanie...

Tobe Hooper, reżyser kultowego horroru, zmasakrowany przez swoją dziewczynę

74-letni Tobe Hooper, reżyser kultowej "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" i "Ducha", został pobity przez swoją byłą partnerkę, 36-letnią Rebeccę Hodges. Na dowód pokazał zdjęcia.

Tobe Hooper, reżyser kultowego horroru, zmasakrowany przez swoją dziewczynęŹródło: Getty Images
d8x6p9h
d8x6p9h

Jak podaje "TMZ", który upublicznił zdjęcia pobitego filmowca, do zajścia miało dojść dwa tygodnie temu. W wyniku pobicia na twarz Hoopera pokryła się siniakami i stłuczeniami. Reżyser utrzymuje, że Hodges pierwszy raz miała uderzyć go w kwietniu.

Z ustaleń redaktorów wynika, że para mieszkała razem od pewnego czasu. Zeznania Hoopera ma potwierdzać też zakaz sądowy zbliżania się do niego, jaki jakiś czas temu otrzymała 36-latka.

TMZ
Źródło: TMZ

W 1974 roku Tobe Hooper wyreżyserował "Teksańską masakrę piłą mechaniczną", która po dziś dzień jest uważana za jeden z najgłośniejszych i najbardziej przerażających filmów w historii kina.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Hooper, aby uwiarygodnić opowieść o nastolatkach padających ofiarą rodziny kanibali, posłużył się poetyką dokumentu, rezygnując przy tym z warsztatowej poprawności. Kamera „z ręki”, taśma 16 mm, ziarnisty obraz w sugestywny sposób kreują pozory autentyczności.

Choć w filmie pojawia się zaledwie kilka kropel krwi, został on zakazany m.in. w Brazylii, Chile, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, gdzie od razu trafił na listę filmów zakazanych. Z kolei w Australii „Teksańska...” miała oficjalną premierę dopiero w latach 80.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d8x6p9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8x6p9h