Trwa ładowanie...
tom
13-05-2014 22:39

''Tom'' - film Xaviera Dolana w kinach od 16 maja

''Tom'' - film Xaviera Dolana w kinach od 16 majaŹródło: Spectator
d296e8v
d296e8v

W najbliższy piątek do kin w całej Polsce wejdzie nagrodzony FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji film Xaviera Dolana „Tom”. Data polskiej premiery – 16 maja – nie jest przypadkowa, 17 maja bowiem obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. W ten sposób zespół Spectatora postanowił włączyć się w obchody oraz pokazać, że ważne jest dla nas promowanie tolerancji oraz poszanowanie godności ludzkiej.

Film „Tom” wejdzie do 35 kin w całej Polsce. Ten osadzony w wiejskim krajobrazie Quebecu thriller psychologiczny ukazuje powiększającą się przepaść między miastem i wsią oraz charakter ludności zamieszkującej wsie. Scenariusz do filmu powstał na podstawie sztuki teatralnej „Tom at the farm” Michela Marca Boucharda.

Tom, młody copywriter, wyrusza w podróż na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nie wie nic ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym, którego brat wkrótce ustala zasady dziwnej gry i wciąga w nią Toma. By uchronić dobre imię rodziny i pogrążoną w żałobie matkę, Tom przyjmuje rolę rozjemcy w domu, którego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego „przygodę” na farmie.

Dalekie drogi, wielkie kłamstwa…

d296e8v

Ta krótka i brutalna pielgrzymka przez wypaczoną i brzydką prawdę przesiąknięta jest syndromem sztokholmskim, oszustwami, smutkiem i skrywanym bestialstwem. „Tom” jest czwartym filmem Xaviera Dolana, do którego scenariusz napisany został na podstawie sztuki autorstwa uznanego quebeckiego pisarza, Michela Marca Boucharda.

Zwiastun:

d296e8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d296e8v