Trwa ładowanie...

"Tomasz Ossoliński. Before the Show": Randka z Pradą

"Tomasz Ossoliński. Before the Show": Randka z PradąŹródło: AFP
d3ureet
d3ureet

Ci wszyscy, którzy marzą by towarzyszyć słynnemu projektantowi mody przy pracy i chcieliby podejrzeć kulisy pokazów, w ten piątek spełnią swoje marzenie. W filmie *"Tomasz Ossoliński. Before the Show" wybitny projektant, którego ostatnio oglądaliśmy w programie Project Runway, zabierze nas w niezwykłą podróż.*

- Marzyłam, żeby spędzić dzień z Miuccią Pradą w jej pracowni. W pewnym sensie dzieło w reż. Judyty Fibiger moje marzenie spełnia” – pisze autorka słynnego bloga, Harel. To film adresowany także do szerszego widza - „ci kompletnie niezainteresowani tematem też mogą się wciągnąć. Bo opowieść fascynuje nie tylko na poziomie mody – dodaje.

„Asystujemy przy powstawaniu kolekcji i zwiedzamy dawne, zamknięte już zakłady odzieżowe, w których zaczynał karierę. Podsłuchujemy rozmowy z pierwszą nauczycielką i krawcowymi. Bierzemy udział w przymiarkach, podpatrujemy współpracę ze stylistką (urzekająca Anna Poniewierska to skądinąd druga bohaterka tego dokumentu). (…). Podglądamy modelki, które w przerwach na próbie odrabiają lekcje i wybaczamy mu słabość do butów w cokolwiek egzotycznym guście” – pisze dziennikarz, Michał Zaczyński. „To szczere, nielukrowane kino traktujące o pracy projektanta w Polsce. Polecam. Naprawdę warto obejrzeć!” – dodaje Tomasz Kujawa, autor bloga Freestyle Voguing – „mam nadzieję, że podobnych wydarzeń będzie w naszym kraju coraz więcej”.

d3ureet

Monika Małkowska, krytyk sztuki podkreśla, że Tomasz Ossoliński to bohater, z którym widz szybko się zaprzyjaźnia – „budzący sympatię – naturalny, wyraźnie stworzony do kamery”. „Bohater i twórcy filmu darowali sobie ubrany w mądrości, które zawstydziłyby samego Paola Coelho, obraz w stylu ‘jak zajebiście być Ossolińskim, patrzcie i zazdrośćcie, jakie drogie ma kafelki w łazience i na ilu był okładkach’ – zauważa Zaczyński.

W filmie "Tomasz Ossoliński. Before the Show" po raz pierwszy zostanie pokazana kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, w strugach deszczu, odbył się bez udziału fotoreporterów i kamer. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach.

Tomasz Ossoliński jako 18-latek wkroczył do fabryki ubrań „Bytom” na Śląsku, aby przez kilka lat szkolić rzemiosło i odkryć swoją największą życiową namiętność – modę. Jest jedynym projektantem, który z dumą mówi o sobie, że jest krawcem. Szerokiej publiczności Ossoliński znany jest jako mentor projektantów z programu Project Runway. Ossoliński słynie z oryginalnych rozwiązań- jako pierwszy zorganizował pokaz mody w charakterze spektaklu z rozbudowaną scenografią oraz zrealizował pierwszy polski fashion film „Hugenoci” z gościnnych udziałem Charlotte Rampling.

Reżyserką dokumentu „Tomasz Ossoliński. Before the Show” jest Judyta Fibiger, która temat mody podejmowała już we wcześniejszym filmie „Political Dress”. Fibiger jest także producentką doskonale przyjętego dokumentu „Beats of Freedom – Zew wolności”. Elektryzującą muzykę do filmu „Tomasz Ossoliński. Before the Show” skomponował Daniel Bloom („Nieulotne”, „Wszystko co kocham”).

d3ureet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ureet