Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski zdradza szczegóły nowego filmu

Tomasz Sekielski opowiedział o swoim nowym filmie "Zabawa w chowanego". Premiera już w styczniu.

Tomasz Sekielski zdradza szczegóły nowego filmuŹródło: Forum
d3j8xwt
d3j8xwt

"Tylko nie mów nikomu" okazał się filmem o potężnym zasięgu. O dokumentalnej produkcji Tomasza i Marka Sekielskich było głośno w mediach nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Reporterzy dostali za swój dokument wiele nagród.

Bracia od początku mówili, że na jednym filmie się nie skończy, ponieważ mają materiał na co najmniej trzy produkcje. Ich prognozy się sprawdziły. Już niedługo zobaczymy drugą część "Tylko nie mów nikomu" zatytułowaną "Zabawa w chowanego".

W rozmowie z Onetem Tomasz Sekielski zdradził, że premiera filmu odbędzie się pod koniec stycznia 2020 r. Zdradził też, czego będzie dotyczyć:

d3j8xwt

"Będzie to wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Będzie pokazane to, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje, ale będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo - Kościół na styku prokuratura - kuria".

Sekielski wyjaśnił, że Kościół może w Polsce liczyć na specjalne traktowanie przez prokuraturę: "Kościół jest niesłychanie uprzywilejowany, jeśli chodzi o kontakt z prokuraturą. Zwykły obywatel nie może liczyć na takie traktowanie. […] Wciąż nad Kościołem jest rozpostarty parasol ochronny. I żeby było jasne, to nie dotyczy tylko rządów PiS-u, tak jest od wielu lat".

Zobacz także: Sellin wyjaśnił, dlaczego MKiDN nie da Sekielskiemu nagrody

d3j8xwt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j8xwt