Trwa ładowanie...

Transatlantyk Festival 2017: Edward Norton w Polsce

Wielka gwiazda Hollywood, aktor który od lat nie dbając o rozgłos elektryzuje tłumy genialnymi rolami przyjdzie do Polski. Z pewnością każdy fan kina, który pamięta takie hity jak "Lęk pierwotny", czy "Fight Club" już zaciera ręce.

Share
Transatlantyk Festival 2017: Edward Norton w Polsce
Źródło: Forum
dn5yg7c

Orgzanizatorzy popularnej łódzkiej imprezy filmowej zdetonowali dziś prawdziwą bombę. W ich wpisie na Facebooku czytamy: - Z dumą informujemy - Edward Norton Gościem Specjalnym Transatlantyk Festival 2017 w Łodzi! Na szczegóły wizyty genialnego aktora wciąż czekamy. Mają być one znane już wkrótce. Już dziś wiadomo jednak, że organizatorzy zaplanowali pokazy jego wybranych filmów oraz spotkanie z widzami. Artysta weźmie też udział w Gali Zamknięcia festiwalu. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Norton od lat swobodnie przemieszcza się między teatrem a kinem, w którym gra role zarówno w blockbusterach, jak i produkcjach ambitniejszych. Dłuższe przerwy od mainstreamu nie szkodzą jego popularności. Mało który aktor może pozwolić sobie dziś na taką elastyczność względem własnych ambicji i oczekiwań producentów. Na ekranie pojawia się rzadko, wybierając tylko propozycje, w które może się zaangażować całym sercem. Dla filmu jest w stanie zrobić naprawdę wiele – do roli w "Fight Clubie" nauczył się produkować mydło, a przed kamerą z Bradem Pittem wymieniał podobno prawdziwe ciosy. Edward Norton jest powszechnie oceniany przez krytyków jako jeden z najwybitniejszych aktorów Hollywood. Pierszą nominację do Oscara zdobył już rok po debiucie. Do nagrody tej był dotychzas nominowany trzykronie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Norton od lat udziela się społecznie. Dwa lata temu pod wpływem jego apelu internauci w kilka dni zebrali 400 tysięcy dolarów dla Syryjczyka, który stracił całą rodzinę podczas nalotu bombowego. Razem z żoną, producentką Shauną Robertson, Norton jest współzałożycielem organizacji CrowdRise, która m.in. wsparła finansowo rodziny ofiar zamachu terrorystycznego w Bostonie. Działa na rzecz ekologii, wspierając choćby fundację Water For People, która walczy z brakiem wody pitnej na świecie.

dn5yg7c

Transatlantyk Festival 2017 odbędzie się w tym roku w dniach 14-21 lipca. Więcej na oficjalnej stronie imprezy.

Sprawdz, co #dziejesiewpopkulturze:

dn5yg7c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5yg7c
dn5yg7c