Transatlantyk Festival 2017: Edward Norton w Polsce

Wielka gwiazda Hollywood, aktor który od lat nie dbając o rozgłos elektryzuje tłumy genialnymi rolami przyjdzie do Polski. Z pewnością każdy fan kina, który pamięta takie hity jak "Lęk pierwotny", czy "Fight Club" już zaciera ręce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Transatlantyk Festival 2017: Edward Norton w Polsce
(Forum)

Orgzanizatorzy popularnej łódzkiej imprezy filmowej zdetonowali dziś prawdziwą bombę. W ich wpisie na Facebooku czytamy: - Z dumą informujemy - Edward Norton Gościem Specjalnym Transatlantyk Festival 2017 w Łodzi! Na szczegóły wizyty genialnego aktora wciąż czekamy. Mają być one znane już wkrótce. Już dziś wiadomo jednak, że organizatorzy zaplanowali pokazy jego wybranych filmów oraz spotkanie z widzami. Artysta weźmie też udział w Gali Zamknięcia festiwalu. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Norton od lat swobodnie przemieszcza się między teatrem a kinem, w którym gra role zarówno w blockbusterach, jak i produkcjach ambitniejszych. Dłuższe przerwy od mainstreamu nie szkodzą jego popularności. Mało który aktor może pozwolić sobie dziś na taką elastyczność względem własnych ambicji i oczekiwań producentów. Na ekranie pojawia się rzadko, wybierając tylko propozycje, w które może się zaangażować całym sercem. Dla filmu jest w stanie zrobić naprawdę wiele – do roli w "Fight Clubie" nauczył się produkować mydło, a przed kamerą z Bradem Pittem wymieniał podobno prawdziwe ciosy. Edward Norton jest powszechnie oceniany przez krytyków jako jeden z najwybitniejszych aktorów Hollywood. Pierszą nominację do Oscara zdobył już rok po debiucie. Do nagrody tej był dotychzas nominowany trzykronie.

Materiały prasowe
Podziel się

Norton od lat udziela się społecznie. Dwa lata temu pod wpływem jego apelu internauci w kilka dni zebrali 400 tysięcy dolarów dla Syryjczyka, który stracił całą rodzinę podczas nalotu bombowego. Razem z żoną, producentką Shauną Robertson, Norton jest współzałożycielem organizacji CrowdRise, która m.in. wsparła finansowo rodziny ofiar zamachu terrorystycznego w Bostonie. Działa na rzecz ekologii, wspierając choćby fundację Water For People, która walczy z brakiem wody pitnej na świecie.

Transatlantyk Festival 2017 odbędzie się w tym roku w dniach 14-21 lipca. Więcej na oficjalnej stronie imprezy.

Sprawdz, co #dziejesiewpopkulturze:

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.