Trwa ładowanie...
d20aqdz

Ucieczka z tonącego statku? Kolejny reżyser rezygnuje z "Gwiezdnych wojen"

Do mediów trafiła informacja o zmianie reżysera następnego epizodu "Gwiezdnych wojen". Colin Trevorrow, który ma na koncie m.in. hit "Jurassic World", zrezygnował z realizacji "Star Wars: Episode IX”. Trevorrow to kolejny reżyser, który w ciągu ostatnich 2 lat przedwcześnie zakończył współpracę z producentami gwiezdnej sagi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Star Wars
Star Wars (flickr.com, Fot: Gordon Tarpley)
d20aqdz

Nie trzeba być szczególnym znawcą filmowego biznesu, by wiedzieć, że dokrętki, opóźnianie dat premier, czy jak w tym przypadku zmiany na najważniejszym dla powstającego obrazu stanowisku, prawie nigdy nie wróżą niczego dobrego.

Reżyser i firma Lucasfilm podjęli wspólnie decyzję, iż nie będą współpracować:

- Colin był wspaniałym partnerem podczas prac przygotowawczych, ale doszliśmy do wniosku, że mamy inne wizje dotyczące projektu. Życzymy Colinowi wszystkiego najlepszego. Wkrótce podamy nowe informacje odnośnie filmu - czytamy w komunikacie wytwórni.

  Getty Images
(Getty Images)

Colin Trevorrow na premierze "Jurassic World" (fot. Getty Images)

d20aqdz

Podobna sytuacja miała miejsce przy obrazie o Hanie Solo - z powodu różnych wizji, z przedsięwzięcia zrezygnowali Phil Lord i Christopher Miller. Ich miejsce na fotelu reżysera zajął Ron Howard. Pozostaje zapytać, czy osoby reprezentujące firmę Lucasfilm są za mało elastyczne, czy może reżyserowie wytrwale forsują zbyt autorskie wizje filmów z uniwersum "Star Wars”, nie pozostawiając władzom studia wyboru?

Zobacz zwiastun filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi":

Prace nad kolejną odsłoną "Gwiezdnych wojen" mają ruszyć miesiąc po premierze ósmej części cyklu. Premiera "Star Wars: The Last Jedi" zaplanowana jest na 14 grudnia br. Lucsafilm musi spieszyć się z wyborem nowej osoby, która stanie za kamerą. "Star Wars: Episode IX" ma trafić do kin 24 maja 2019 roku.

d20aqdz

Zobacz, za ile wylicytowano oryginalnego droida R2D2 z pierwszych "Gwiezdnych wojen":

d20aqdz

Podziel się opinią

Share
d20aqdz
d20aqdz