Trwa ładowanie...

USA Box Office: Amerykanie boją się mamy Guillermo del Toro

USA Box Office: Amerykanie boją się mamy Guillermo del Toro
d21tmm8
d21tmm8

Obraz *"Mama", którego producentem jest Guillermo del Toro, znalazł się na szczycie amerykańskiego box office'u, detronizując "Worga numer 1" Kathryn Bigelow.*

Film przedstawia historię małżeństwa, które przyjmuje pod swój dach dwie osierocone dziewczynki. Po tajemniczej śmierci rodziców siostry zniknęły w lesie, a odnaleziono je dopiero kilka lat później. Nowi rodzice (Jessica Chastain i Nikolaj Coster-Waldau) odkrywają wkrótce, że dziewczynki nawiedza mroczna siła. Dzieło, którego producentem jest del Torro, a reżyserem Andrés Muschietti zarobiło 28 milionów dolarów.

Drugą najwyżej notowaną nowością jest "Broken City". Utrzymana w klimacie filmu noir produkcja to opowieść o losach byłego policjanta (Mark Wahlberg), który pracuje jako prywatny detektyw. W ramach jednego ze zleceń śledzi on niewierną żonę burmistrza (Catherine Zeta-Jones i Russell Crowe). Wkrótce detektyw odkrywa, że kochanek kobiety nie żyje, co pozwala mu wpaść na trop niejasnych interesów burmistrza. Polityk nie jest zbyt zadowolony z rozwoju wypadków. W obrazie występują także Jeffrey Wright, Natalie Martinez, Justin Chambers, Kyle Chandler, Griffin Dunne oraz James Ransone. Za reżyserię odpowiada Allen Hughes. Na konta producentów po pierwszym weekendzie w USA wpłynęło 9 milionów dolarów.

Trzeci i ostatni debiut top 10 notowania to "Likwidator" z Arnoldem Schwarzeneggerem. Aktor wciela się w postać szeryfa Raya Owensa, który rezygnuje z pracy w Los Angeles, aby zwalczać przestępczość w pewnym niewielkim miasteczku. Na jego drodze staje kartel narkotykowy. Obraz przyniósł nieco ponad 6 milionów dolarów zysku.

  1. "Mama" 28,1 miliona dolarów
  2. "Wróg nr 1" 17,6 miliona dolarów
  3. "Poradnik pozytywnego myślenia" 11,4 miliona dolarów
  4. "Gangster Squad" 9,11 miliona dolarów
  5. "Broken City" 9 milionów dolarów
  6. "A Haunted House" 8,33 miliona dolarów
  7. "Django" 8,24 miliona dolarów
  8. "Les misérables: Nędznicy" 7,81 miliona dolarów
  9. "Hobbit: Niezwykła podróż" 6,45 miliona dolarów
  10. "Likwidator" 6,3 miliona dolarów
d21tmm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21tmm8