Trwa ładowanie...

USA Box Office: Amerykanie grają z Enderem

USA Box Office: Amerykanie grają z Enderem
d1wapuv
d1wapuv

Obraz *"Gra Endera" zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u.*

Obraz stanowi adaptację powieści Orsona Scotta Carda. Bohaterem książki jest Andrew "Ender" Wiggin, jedno z genialnych dzieci biorących udział w rządowym eksperymencie. Młody bohater trafia do szkoły wojskowej, która ma uczynić z niego doskonałego dowódcę, gotowego stawić czoła wrogowi z kosmosu. Osamotniony pośród innych dzieci-żołnierzy i poddany surowej dyscyplinie, Ender nie przestaje myśleć o ukochanej siostrze, brutalnym starszym bracie oraz o roli, jaką cała trójka odegrać ma w walce z najeźdźcą. W roli tytułowej możemy podziwiać Asę Butterfielda. U jego boku występują m.in. Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Hailee Steinfeld i Viola Davis. Za reżyserię odpowiada Gavin Hood. Dzieło zarobiło 28 milionów dolarów.

Druga nowość zestawienia to "Last Vegas" na trzeciej pozycji z 16,5 milionami dolarów. Bohaterami są starsi panowie, którzy jadą do Las Vegas na wieczór kawalerski jednego z nich. Mężczyzna postanowił w końcu się ustatkować i oświadczył się kobiecie o połowie młodszej. Przyjaciele postanawiają to uczcić. W komedii Jona Turtletauba zagrali Michael Douglas, Kevin Kline, Morgan Freeman i Robert De Niro.

Oczko niżej pojawił się ostatni debiut top 10 - animacja "Free Birds". To opowieść o dwóch indykach (Woody Harrelson i Owen Wilson), które przenoszą się w przeszłość, aby zapobiec powstaniu tradycji zjadania indyka w Święto Dziękczynienia. Film Jimmy'ego Haywarda przyniósł nieco ponad 16 milionów zysku.

  1. "Gra Endera" 28 miliona dolarów
  2. "Jackass: Bezwstydny dziadek" 20,5 miliona dolarów
  3. "Last Vegas" 16,5 miliona dolarów
  4. "Free Birds" 16,2 miliona dolarów
  5. "Grawitacja" 13,1 miliona dolarów
  6. "Kapitan Phillips" 8,5 miliona dolarów
  7. "Zniewolony" 4,6 miliona dolarów
  8. "Klopsiki kontratakują" 4,2 miliona dolarów
  9. "Carrie" 3,4 miliona dolarów
  10. "Adwokat" 3,25 miliona dolarów
d1wapuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wapuv