Trwa ładowanie...

USA Box Office: Amerykanie nadal z Sandrą Bullock w kosmosie

USA Box Office: Amerykanie nadal z Sandrą Bullock w kosmosie
d34xwbd
d34xwbd

*"Grawitacja" Alfonso Cuaróna z Sandrą Bullock i George'em Clooneyem w rolach głównych drugi tydzień z rzędu utrzymuje pozycję lidera amerykańskiego box office'u.*

Film ukazujący losy pary astronautów, którzy próbują przeżyć po tym, jak ich stacja kosmiczna zostaje zniszczona, zarobił kolejne 44,2 miliona dolarów.

Na drugim miejscu znalazła się pierwsza nowość zestawienia - "Captain Phillips" z 26 milionami dolarów. Obraz powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia, do których doszło w kwietniu 2009 roku. Bohaterem opowieści jest Richard Phillips (w tej roli Tom Hanks), kapitan statku "Maersk Alabama", który w zamian za bezpieczeństwo swojej załogi dobrowolnie oddał się w ręce piratów z Somalii. Phillips był przetrzymywany przez 4 dni, a następnie odbity z rąk piratów przez żołnierzy jednostki Komando Foki. Za reżyserię odpowiada Paul Greengrass ("Ultimatum Bourne'a", "Lot 93").

Drugi i ostatni debiut top 10 notowania to "Maczeta zabija" na 4. lokacie. W sequelu tytułowy bohater (Danny Trejo) zostaje zatrudniony przez rząd amerykański, aby wykonać śmiertelnie niebezpieczną misję, której nikt inny nie chce się podjąć. Maczeta ma zlikwidować szalonego i nieprzyzwoicie bogatego handlarza bronią (Mel Gibson), który sieje zamęt na całej planecie. W filmie występują także Lady GaGa, Amber Heard, Jessica Alba, Zoe Saldana, Alexa Vega, Sofia Vergara, Charlie Sheen, Antonio Banderas oraz Vanessa Hudgens. Nowe dzieło Roberta Rodrigueza przyniosło 3,8 dolara zysku.

  1. "Grawitacja" 44,2 miliona dolarów
  2. "Captain Phillips" 26 milionów dolarów
  3. "Klopsiki kontratakują" 14,2 miliona dolarów
  4. "Maczeta zabija" - 3,8 miliona dolarów
  5. "Ślepy traf" 3,7 miliona dolarów
  6. "Labirynt" 3,6 miliona dolarów
  7. "Naznaczony: Rozdział 2" 2,6miliona dolarów
  8. "Don Jon" 2,3 miliona dolarów
  9. "Wyścig" 2,3 miliona dolarów
  10. "Baggage Claim" 2 miliony dolarów
d34xwbd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34xwbd