Trwa ładowanie...

Użytkownicy Wirtualnej Polski głosują na Nagrodę Publiczności Orły 2016

Share
Użytkownicy Wirtualnej Polski głosują na Nagrodę Publiczności Orły 2016
d5cgek8

Już 7 marca poznamy laureatów Orłów – Nagród Polskiej Akademii Filmowej. Zwycięzców 18 kategorii w tajnym głosowaniu wyłoni ponad 600 członków Polskiej Akademii Filmowej, ale podczas uroczystej gali wręczone zostanie jeszcze jedno wyjątkowe wyróżnienie, nagroda publiczności, zwana Nagrodą Użytkowników Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska została partnerem tegorocznej, 18. edycji konkursu. Od kilku dni w serwisie WP Film aż do końca lutego nominowanych do tytułu „Najlepszy Film”.

- Grupa Wirtualna Polska aktywnie wspiera, promocyjnie i redakcyjnie, rodzime projekty filmowe. Staramy się możliwie szeroko popularyzować temat, prezentując czytelnikom m.in. obszerne informacje związane z produkcjami. Staramy się też angażować w przedsięwzięcia promujące polską kinematografię* – mówi Przemysław Zbróg, Manager ds. Sponsoringu i Promocji w Grupie WP *– W tym roku zostaliśmy partnerem 18. edycji Orłów, uznanych Nagród Polskiej Akademii Filmowej. Po raz pierwszy w historii użytkownicy WP przyznają tu swoją nagrodę. Za naszym pośrednictwem mogą głosować na najlepszy, ich zdaniem, film minionego roku.

Serwisy GWP odwiedza ponad 18 milionów internautów miesięcznie. (za: Megapanel PBI/ Gemius, grudzień 2015).

Ceremonia rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2016, nagród Polskiej Akademii Filmowej zaplanowana jest na 7 marca. Wcześniej, już 2 marca odbędzie się spotkanie z Nominowanymi. W Pałacu Prymasowskim w Warszawie, podczas uroczystej konferencji prasowej zostanie też ogłoszone nazwisko Laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia. Zapraszamy do akredytowania się na tę konferencję (formularz dostępny jest na stronie pnf.pl, prosimy wybrać z listy odpowiednie wydarzenie).

O nominacje do Orłów 2016 walczyły 53 filmy fabularne i 63 dokumentalne. Dziewięć nominacji otrzymał film „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, po siedem – „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej i „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego.

d5cgek8

Cztery nominacje zdobył film Jerzego Skolimowskiego. Jego „11 minut” znalazło się w kategoriach: Najlepszy Montaż (Agnieszka Glińska), Najlepsza Muzyka (Paweł Mykietyn), Najlepszy Scenariusz (Jerzy Skolimowski) i Najlepsza Reżyseria (Jerzy Skolimowski).

Trzy nominacje otrzymał dramat wojenny „Karbala”, za Najlepszy Montaż (Michał Czarnecki), Najlepszą Scenografię (Marek Warszewski) i Najlepsze Zdjęcia. Ich autor, Arkadiusz Tomiak jest też jedynym Twórcą, który w tej edycji został dwukrotnie nominowany w ramach jednej kategorii – uznanie Akademików zdobyła także jego praca na planie „Fotografa”.

Drugim, trzykrotnie nominowanym do Orłów 2016 obrazem są „Córki dancingu”. Za musical z elementami horroru do kategorii Odkrycie Roku trafiła jego reżyserka Agnieszka Smoczyńska, w kategorii Najlepszy Dźwięk znaleźli się Maria Chilarecka i Marcin Lenarczyk, a o Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą powalczy Kinga Preis.

Zarówno przy nominacjach, jak przy ogłoszeniu laureatów Orłów, nazwiska wyróżnionych twórców są tajne do momentu oficjalnego otwarcia kopert z wynikami, które dostarczają i za których wiarygodność i poufność osobiście odpowiadają dwaj Partnerzy PwC, Krzysztof Szułdrzyński i Piotr Wyszogrodzki. Wiodąca na świecie firma audytorsko-doradcza PwC, która od ponad 80 lat nadzoruje głosowanie na Oscary, od chwili powstania Polskich Nagród Filmowych odpowiada za tajność, rzetelność i poufność głosowania na Orły, doroczne Nagrody Polskiej Akademii Filmowej.

d5cgek8

Orły 2016 odbywaja się pod honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pana prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

Partnerami Przeglądu Orłów 2016 są Filmoteka Narodowa i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Głównym partnerem medialnym - Program TVP2 oraz Grupa Wirtualna Polska, Twój Styl, Pani, Show, Grazia, Film&Kamera i TOK FM. Przegląd on-line filmów kandydujących do Orłów 2016 przygotował Onet VOD. Wsparcia organizacyjnego udziela Krakowska Fundacja Filmowa, a listę filmów kandydujących do Orłów przygotowuje boxoffice.pl.

Sponsorami Orłów 2016 są firmy: Apart, Albert Riele, Studio Produkcyjne Orka, Regent Warsaw Hotel, Bobbi Brown, Jean Louis David, Lexus Wola oraz Faktoria Win.

Polskie Nagrody Filmowe powstają przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.

d5cgek8

Podziel się opinią

Share
d5cgek8
d5cgek8