Trwa ładowanie...
dvkvo4h

W Rzymie rozpoczynają się zdjęcia do filmu o Jamesie Bondzie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Rzymie rozpoczynają się zdjęcia do filmu o Jamesie Bondzie
(East)
dvkvo4h

W nowoczesnej dzielnicy Rzymu Eur rozpoczynają się w czwartek zdjęcia do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie *"Spectre". Odtwórcę głównej roli, Daniela Craiga i włoską gwiazdę, Monikę Bellucci, czyli dziewczynę Bonda, powitano na Kapitolu z największymi honorami.*

W przeddzień rozpoczęcia zdjęć aktorzy złożyli wizytę burmistrzowi stolicy Ignazio Marino, a w spotkaniu z nimi na Wzgórzu Kapitolińskim uczestniczył także minister kultury Włoch Dario Franceschini.

Daniel Craig otrzymał od władz miasta medal z wilczycą kapitolińską.

dvkvo4h

W słynącej z sugestywnej architektury dzielnicy Eur, pełnej jedynych we włoskiej stolicy wieżowców na miejsce zdjęć wybrano teren przed Muzeum Cywilizacji Rzymskiej.

Ekipie nie chodzi jednak o wyjątkowość jego scenerii, ale o podobieństwo do wielkiego rzymskiego cmentarza Verano, na który nie została wpuszczona z powodu sprzeciwu opiekującego się tą nekropolią bractwa zakonników. Według prasy nie zgodzili się oni na to w obawie przed najazdem ciężkiego sprzętu na teren cmentarny. Dlatego scena pogrzebu, na który przychodzi James Bond, zostanie nakręcona przed muzeum, gdzie znajduje się monumentalna kolumnada. Koło niej scenografowie położyli sztuczne nagrobki.

W kolejnych dniach ekipa przeniesie się do innych dzielnic Wiecznego Miasta, między innymi w rejon wielkiej arterii Nomentana. Według prasy fanom Bonda i fotografom, którzy z bliska chcą obserwować zdjęcia, niektórzy mieszkańcy dzielnicy oferują miejsca w oknach swych mieszkań za astronomiczne sumy, sięgające nawet 1000 euro.

dvkvo4h

Dużym wyzwaniem dla wiecznie zakorkowanego miasta będą sceny pościgów, które również są planowane.

Ansa poinformowała w środę o poważnym wypadku na drugim planie "Spectre" koło Bolzano na północy Włoch. Trzech Brytyjczyków zostało tam rannych, w tym dwóch ciężko, gdy w trakcie zdjęć kaskaderskich kierowca wpadł na platformę z kamerą.

dvkvo4h

Podziel się opinią

Share
dvkvo4h
dvkvo4h