Trwa ładowanie...

W ten sposób desperacko walczyli o swoje małżeństwo? Wyciekły zdjęcia ostatniego tatuażu Angeliny Jolie

Wiemy już, dlaczego Angelina Jolie wytatuowała sobie całe plecy podczas ubiegłorocznego pobytu w Kambodży. Orientalne wzory miał jej zapewnić „miłość, spokój i dostatnie życie”. Wszytko wskazuje na to, że była to również ostatnia, rozpaczliwa próba ratowania małżeństwa z Bradem Pittem.

W ten sposób desperacko walczyli o swoje małżeństwo? Wyciekły zdjęcia ostatniego tatuażu Angeliny JolieŹródło: ONS.pl
d1nztd1
d1nztd1

Informacja o odwiedzinach aktorki u mistrza tatuażu Ajarna Noo Kanpaiego obiegły świat w styczniu zeszłego roku. Jednak zdjęcia ostatniego „nabytku” Jolie trafiły do sieci dopiero teraz. Tatuaż gwiazdy został zaprojektowany w stylu yantra. Tak zwane sak yank – czyli święte tatuaże – są wykonywane przy pomocy tradycyjnej techniki, polegającej na wprowadzeniu pod skórę barwnika za pomocą bambusowej igły. Za największych mistrzów yantry uważa się buddyjskich mnichów. Malunki, które przyozdobiły plecy aktorki, miały zapewnić jej „spokój, miłość i dostatnie życie”.

East News
Źródło: East News

W kontekście rozstania z Bradem Pittem ostatnie zdanie jest szczególnie wymowne i jak się okazuje nieprzypadkowe. „The Daily Mail” podaje, że 53-letni gwiazdor również dał się wytatuować. Aktor opuścił Kambodżę z buddyjskim symbolem na lewej części brzucha. Wspólne ozdobienie ciała miało podkreślić więź łączącą parę i symbolicznie połączyć ich jako męża i żonę. Jak się okazało kilka miesięcy później, starania Kanpaiego były niewystarczające.

Tatuaże aktorów zostały zrobione przy okazji. Głównym celem wizyty Angeliny Jolie był film „First They Killed My Father”, który aktorka wyreżyserowała dla Netfliksa. Scenariusz dramatu został oparty na wspomnieniach kambodżańskiej obrończyni praw człowieka, Loung Ung.

d1nztd1

Zaczęła w wieku 18 lat

Podobno tatuaż to jedyna forma bólu, która uzależnia i za którą się tęskni. Jeśli tak, to Angelina Jolie powinna jak najszybciej wylądować w klinice odwykowej. Przygoda gwiazdy z tatuażami rozpoczęła się, kiedy miała 18 lat. W 1993 roku na jej ciele pojawiło się słowo „kanji”, które po japońsku oznacza „śmierć”. Dalej poszło już z górki.

Dla postronnego obserwatora malunki na ciele aktorki, to nic nie znaczące bohomazy. Tak jednak nie jest – każdy tatuaż Angeliny to osobna historia, upamiętnienie szczególnie ważnego wydarzenia z jej życia. Na lewym ramieniu aktorka ma wytatuowane współrzędne miejsc narodzin szóstki swoich dzieci oraz męża. Pierwsze cztery zostały wykonane za jednym razem, kolejne dwie po narodzinach bliźniąt – pierwszych biologicznych dzieci Jolie i Brada Pitta, które przyszły na świat w Nicei. Ostatni wpis dedykowany jest jej partnerowi.

W wywiadzie dla Radio Times, przeprowadzonym w 2014 roku, aktorka wyznała, że jej dzieci coraz częściej pytają ją o tatuaże. - Jakbym mogła im odmówić? - powiedziała z rozbrajającą szczerością Jolie.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

Tygrys na pamiątkę

W uznaniu za działania charytatywne w 2005 roku Jolie otrzymała obywatelsko Kambodży. Aby upamiętnić to niezwykle ważkie wydarzenie, aktorka postanowiła zrobić sobie kolejny tatuaż. Autorem okazałego malunku przedstawiającego tygrysa bengalskiego, który znalazł się nad jej lędźwiami, jest tajlandzki mistrz tradycyjnego tatuażu, Sompong Kanphai.

Forum
Źródło: Forum

Znaj swoje prawa

Do niedawna górną partię pleców aktorki zdobiły dwa tatuaże. Pierwszy to umiejscowiony na karku napis „Know your rights”, pochodzący od tytułu piosenki grupy The Clash – ulubionego zespołu Angeliny. Z kolei drugi, zajmujący sporą powierzchnię jej lewej łopatki, to buddyjskie zaklęcie Pali mające chronić aktorkę i jej syna Maddoksa.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Krew, trud, łzy i pot''

Na lewym przedramieniu artystki widnieje data 13 maja 1940 roku. Tym tatuażem aktorka uczciła słynną mowę Winstona Churchilla. W swoim pierwszym przemówieniu do Brytyjczyków polityk oznajmił, że „nie ma nic do zaoferowania, tylko krew, trud, łzy i pot”. Z kolei na lewym nadgarstku artystki widnieje litera "h". Jolie zrobiła ten tatuaż, kiedy spotykała się z aktorem Timothym Huttonem. Od czasu rozstania aktorka twierdzi, że tatuaż symbolizuje jej starszego brata, Jamesa Havena.

East News
Źródło: East News

Najchętniej kopiowany wzór

Czarny chiński smok był najbardziej znanym tatuażem aktorki, który bardzo chętnie kopiowali jej najwięksi fani. Dziś jest już tylko wspomnieniem. Aktorka usunęła go, podobnie jak niektóre inne malunki zdobiące jej ciało, aby nie przypominał o dawnym życiu, dwóch pierwszych małżeństwach oraz decyzjach, z których dziś stateczna matka, żona i działaczka humanitarna nie jest zbytnio dumna.

Forum
Źródło: Forum
d1nztd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nztd1