Trwa ładowanie...

Węże 2016: po raz 5. przyznano polskie antynagrody filmowe

Węże 2016: po raz 5. przyznano polskie antynagrody filmoweŹródło: mat. dystrybutora
d46n55e
d46n55e

Oceniająca filmowe wpadki w polskim kinie Akademia Węży kolejny przyznała swoje doroczne nagrody. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymał *„Ostatni klaps” w reżyserii Gerwazego Reguły, który triumfował w aż pięciu kategoriach. Cztery Węże otrzymał film „Piąte. Nie odchodź!”. Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Maja Frykowska oraz Daniel Olbrychski, którzy otrzymali po dwa wyróżnienia. Węże przyznane zostały po raz piąty, a skromna uroczystość, transmitowana na żywo w internecie, odbyła się w tym roku w Teatrze IMKA.*

Węże przyznano w 13 kategoriach. Główny zwycięzca tegorocznej edycji Węży otrzymał nagrody za najgorszy film roku, najgorszą reżyserię, najgorszą rolę żeńską, najgorszy duet na ekranie, najgorszy teledysk okołofilmowy. Dwie z tych nagród zdobyła odtwórczyni głównej roli Maja Frykowska. Cztery Węże zdobyli twórcy filmu „Piąte. Nie odchodź!”, w tym bardzo prestiżowy tytuł „żenującego filmu na ważny temat”. Dwie nagrody aktorskie otrzymał tutaj Daniel Olbrychski, a nawet można powiedzieć, że jest to on także laureatem kategorii Efekt Specjalnej Troski, bowiem to w nagrodzonej scenie (Odrzucony anioł stróż) jego postać zagrała główną rolę.

Akademia Węży doceniła także filmy: „Wkręceni 2” za najgorszy scenariusz i scenę z udziałem szczekającej Marty Żmudy Trzebiatowskiej, „Hiszpankę” za najgorszy plakat oraz „Motyl Still Alice” za najgorszy przekład tytułu filmu zagranicznego i dostosowanie go do potrzeb sprzedaży i promocji w Polsce.

d46n55e

LISTA LAUREATÓW WĘŻY 2016

WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU:
„Ostatni klaps” - za radosną pasję kina, za którą nie nadążają umiejętności.

NAJGORSZA REŻYSERIA:
Gerwazy Reguła – "Ostatni klaps"

NAJGORSZY SCENARIUSZ:
Piotr Wereśniak – "Wkręceni 2"

ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT:
„Piąte. Nie odchodź!”

NAJGORSZA ROLA MĘSKA:
Daniel Olbrychski – „Piąte. Nie odchodź!”

NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA:
Maja Frykowska – „Ostatni klaps”

WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU:
Daniel Olbrychski – „Piąte. Nie odchodź!”

d46n55e

NAJGORSZY DUET NA EKRANIE:
Maja Frykowska i Mariusz Pujszo – „Ostatni klaps”

NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA:
Szczekająca Marta Żmuda Trzebiatowska – „Wkręceni 2”

EFEKT SPECJALNEJ TROSKI:
Odrzucony anioł stróż – „Piąte. Nie odchodź!”

NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY:
Akcent / Zenon Martyniuk & Diego – Ostatni klaps

NAJGORSZY PLAKAT:
Hiszpanka, dyst. VUE Movie

NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO:
„Still Alice – Motyl Still Alice”, dyst. UIP


Akademia Węży liczy dziś ponad 150 osób, zajmujących się działalnością kulturalną w naszym kraju, dziennikarzy, twórców, animatorów kultury i in. Zgodnie z założeniami pomysłodawców, Węże w humorystyczny sposób mają zachęcać do dyskusji o jakości polskiego kina i zwrócić uwagę na niebezpieczne trendy, które nie służą rozwojowi i pomyślności polskiej kinematografii. Nabór do Akademii Węży trwa cały rok, a chętni mogą pisać w tej sprawie na adres nagrodyweze@gmail.com

W dotychczasowej historii Nagród Węży nagrody dla najgorszych filmów roku zdobywały: „Wyjazd integracyjny” (2012), „Kac Wawa” (2013), „Ostatnia randka” (2014), „Obce ciało” (2015), „Ostatni klaps” (2016).

d46n55e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46n55e