Trwa ładowanie...
d425cti
d425cti

Wielka wyprawa Oskara

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wielka wyprawa Oskara" to norweski film familijny Youtube.com - stopklatki

"Wielka wyprawa Oskara" to norweska propozycja kina familijnego, która pokazuje ważne problemy związane z dzieciństwem oraz dorastaniem. Oskar wraz z lekko opóźnionym Levim oraz jego niedowidzącym koniem planują przeprawić się przez ocean do Ameryki.

Wielka wyprawa Oskara – opis fabuły

10-letniego Oskara (w tej roli Odin Eikre) poznajemy, kiedy próbuje trafić z zabawkowego łuku do śpiącego mężczyzny, który przyszedł do jego mamy Isabel (w tej roli Marie Blokhus). Marzeniem chłopca jest wyjazd z mamą na amerykańską prerię. Jednak kobieta tuż przed rozpoczęciem wakacji uświadamia Oskara, że jedzie sama do Stanów na rozmowę o pracę, a chłopiec ma zostać z gburowatym dziadkiem Helmerem w Norwegii.

Chłopca czeka ciężka praca pod okiem dziadka oraz nieprzychylne spojrzenia rówieśników. Wszystko się zmienia, kiedy Oskar poznaje lekko opóźnionego Leviego, dorosłego mężczyznę, który zachowuje się jak dziecko oraz jego białego kuca zmuszonego do chodzenia w okularach korekcyjnych poprawiających mu wzrok.

Okazuje się, że Levi posiada łódź, którą wiele lat temu dwoje podróżników popłynęło do Ameryki. Oskar, Levi i kuc również zamierzają przemierzyć ocean, aby odnaleźć mamę Oskara.

Czy ich wyprawa dojdzie do skutku? Czy mama Oskara naprawdę pojechała do Stanów szukać pracy?

Wielka wyprawa Oskara – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu familijnego "Wielka wyprawa Oskara" były kręcone w Norwegii;
  • Reżyserem filmu dla dzieci "Wielka wyprawa Oskara" jest Torfinn Iversen, który stanął za kamerą dwóch produkcji krótkometrażowych "Koń Leviego" (2011) trwającego 17 minut oraz "Blikkstille" (2016) trwającego 11 minut;
  • "Wielka wyprawa Oskara" otrzymala nagrodę Lucas w sekcji '8+' na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Lucas w 2017 roku. Ponadto produkcja była nominowana do nagród dla najlepszego filmu dla dzieci na takich festiwalach jak: Ale Kino! - International Young Audience Film Festival (2017), Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2017), Festiwalu Filmowym w Hamburgu (2017), Zlin Film Festival (2017).

Zobacz tez: Najlepsze filmy dla dzieci 2018

Wielka wyprawa Oskara
Tytuł oryginalny

Oskars Amerika

Gatunek

Familijny, Dla dzieci, Dla Młodzieży, Przygodowy

Kraj produkcji

Norwegia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

15.02.2017

Data polskiej premiery

20.04.2018

Czas trwania

79 min.

Muzyka
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Share
d425cti
d425cti
d425cti
d425cti