Trwa ładowanie...

''Wielki Gatsby'' na otwarcie Cannes

''Wielki Gatsby'' na otwarcie CannesŹródło: BAZMARK FILM III PTY LIMITED
ddhem0g
ddhem0g

Gdy podczas inauguracji 66. Festiwalu Filmowego w Cannes w sali Grand Théâtre Lumière pałacu festiwalowego podniesie się kurtyna, na ekranie zostanie wyświetlony film "Wielki Gatsby" australijskiego reżysera Baza Luhrmanna, pokazywany poza konkursem.

Akcja ekranizacji słynnej powieści amerykańskiego pisarza, Francisa Scotta Fitzgeralda, rozgrywa się w szalonych latach 20. na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Film opowiada o losach romantycznej i zarazem tragicznej postaci Jaya Gatsby’ego (Leonardo DiCaprio) w narracji jego przyjaciela Nicka Carrawaya (Tobey Maguire). Carey Mulligan gra Daisy Buchanan, a w męża jej bohaterki wciela się Joel Edgerton. Prestiżowe wydarzenie zaszczycą swoją obecnością legenda Bollywoodu Amitabh Bachchan, a także amerykański gwiazdor muzyki pop, raper Jay-Z.

„Otwarcie Festiwalu Filmowego w Cannes to wielki zaszczyt dla wszystkich tych, którzy byli zaangażowani w produkcję Wielkiego Gatsby’ego. Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem do tego kraju, w to miejsce i na festiwal, który od zawsze był bliski naszym sercom, nie tylko dlatego, że mój pierwszy film Roztańczony buntownik był tam pokazywany 21 lat temu, ale również dlatego, że F. Scott Fitzgerald niektóre z najbardziej przejmujących i pięknych fragmentów swojej niezwykłej powieści napisał w pobliżu tego miejsca, w willi na obrzeżach Saint-Raphaël”.

Scenariusz do filmu wyprodukowanego przez Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures napisali Baz Luhrmann i jego wierny współpracownik Craig Pearce na podstawie powieści Fitzgeralda z 1925 r.

ddhem0g

Film otwarcia pokazany będzie w 3D — po raz drugi w historii festiwalu, po tym jak szlaki w 2009 r. przetarł Odlot w reżyserii Pete’a Doctera.

W dniu rozpoczęcia festiwalu — w środę 15 maja — Wielki Gatsby wejdzie również do kin w całym kraju. Zarówno we Francji, jak i na całym świecie film rozpowszechniany będzie w wersji 2D i 3D przez Warner Bros. Pictures, a na wybranych obszarach przez Village Roadshow Pictures. Baz Luhrmann, urodzony w 1962 r. w Australii, był dwukrotnie nagradzany na Festiwalu w Cannes: za Roztańczonego buntownika (Un Certain Regard w 1992 r.) oraz za Moulin Rouge! na 54. Festiwalu w 2001 r., podczas ceremonii otwarcia, która jeszcze długo pozostanie w pamięci kinomanów.

Leonardo DiCaprio (Jay Gatsby) rzadko pojawia się na bulwarach Cannes. Powraca do tego miasta po raz pierwszy od 2007 r., kiedy na Festiwalu prezentowany był film dokumentalny poruszający kwestie ekologiczne, Za pięć dwunasta, który aktor sam wyprodukował.

ddhem0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddhem0g