Wolverine - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Wolverine” (ang. The Wolverine) to amerykański film akcji z elementami SF z 2013 roku. Jest to drugi film koncentrujący się na postaci Logana, wcześniejszy tytuł „X-Men Origins: Wolverine” ukazał się 2009 roku. Reżyserem obrazu jest James Mangold, za scenariusz odpowiadają Christopher McQuarrie, Mark Bomback, Scott Frank oraz James Mangold. Muzykę skomponował Marco Beltrami, zaś produkcją zajęli się Lauren Shuler Donner oraz Hugh Jackman.

„Wolverine” opowiada o najpopularniejszym bohaterze serii „X-Men”. Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Japonii. Logan (Hugh Jackman), 100-letni mutant znany jako Wolverine, jedzie do Kraju Kwitnącej Wiśni, w którym nie był od czasów II wojny światowej i stawia czoło Jakuzie i samurajom.

Niespodziewanie będzie musiał uciekać w towarzystwie pięknej i tajemniczej spadkobierczyni. Stawi czoło śmiertelności i przebędzie trudną drogę, która wyczerpie go fizycznie, ale i emocjonalnie. Na nowo odkryje w sobie bohatera i zmierzy się nie tylko z potężnymi wrogami, ale i własną przeszłością. Skrzyżuje swoje pazury z adamantium z samurajskimi mieczami i napotka na swojej drodze miłość oraz zdradę. Przekona się, jak wysoką cenę się płaci za nieśmiertelność.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Hugh Jackman jako tytułowy Logan / Wolverine, Hiroyuki Sanada jako Shingen Yashida, Hal Yamanouchi jako Yashida, Tao Okamoto jako Mariko Yashida, Rila Fukushima jako Yukio, Will Yun Lee jako Kenuichio Harada, Brian Tee jako Noburo Mori, Swietłana Chodczenkowa jako Viper.

Tytuł oryginalny

Wolverine, The

Gatunek

akcji, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

26.07.2013

Czas trwania

126 min.

Obsada

Anis Cheurfa

Swietłana Chodczenkowa (Viper)

Naturi Naughton (Cecilia Reyes)

Takashi Matsuyama (członek Yakuzy)

Chad Stahelski

Mark Bomback (Magneto)

Hiroyuki Sanada (Shingen Yashida)

Scott Frank (Magneto)

Ken Watanabe (Wilson Jones Jong)

Christopher McQuarrie (Magneto)

Tony Lynch

Kelly Hu (Yuriko Oyama / Lady Deathstrike)

Hugh Jackman (Logan/Wolverine)

Nash Edgerton

James Mangold (Magneto)

Tiriel Mora (prawnik)

Will Yun Lee (Kenuichio Harada / Srebrny samuraj)

Matt McColm

Brian Tee (Noburo Mori)

Garret Sato (umierający członek Yakuzy)

Ian McKellen (Magneto)

Patrick Stewart (Charles Xavier)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne