Trwa ładowanie...
d1n2s0k

Wolverine

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
1
1
d1n2s0k

„Wolverine” (ang. The Wolverine) to amerykański film akcji z elementami SF z 2013 roku. Jest to drugi film koncentrujący się na postaci Logana, wcześniejszy tytuł „X-Men Origins: Wolverine” ukazał się 2009 roku. Reżyserem obrazu jest James Mangold, za scenariusz odpowiadają Christopher McQuarrie, Mark Bomback, Scott Frank oraz James Mangold. Muzykę skomponował Marco Beltrami, zaś produkcją zajęli się Lauren Shuler Donner oraz Hugh Jackman.

„Wolverine” opowiada o najpopularniejszym bohaterze serii „X-Men”. Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Japonii. Logan (Hugh Jackman), 100-letni mutant znany jako Wolverine, jedzie do Kraju Kwitnącej Wiśni, w którym nie był od czasów II wojny światowej i stawia czoło Jakuzie i samurajom.

Niespodziewanie będzie musiał uciekać w towarzystwie pięknej i tajemniczej spadkobierczyni. Stawi czoło śmiertelności i przebędzie trudną drogę, która wyczerpie go fizycznie, ale i emocjonalnie. Na nowo odkryje w sobie bohatera i zmierzy się nie tylko z potężnymi wrogami, ale i własną przeszłością. Skrzyżuje swoje pazury z adamantium z samurajskimi mieczami i napotka na swojej drodze miłość oraz zdradę. Przekona się, jak wysoką cenę się płaci za nieśmiertelność.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Hugh Jackman jako tytułowy Logan / Wolverine, Hiroyuki Sanada jako Shingen Yashida, Hal Yamanouchi jako Yashida, Tao Okamoto jako Mariko Yashida, Rila Fukushima jako Yukio, Will Yun Lee jako Kenuichio Harada, Brian Tee jako Noburo Mori, Swietłana Chodczenkowa jako Viper.

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2s0k
d1n2s0k
d1n2s0k